Skocz do zawartości

Czy warto kupic..?? ESC MYSTERY PENTIUM 30A


LQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji ze padł mi dziś regulator i potrzebuje czegoś nowego znalazłem na allegro taki regulator - pytanie tylko czy warto go kupić??

 

REGIEL PIERWSZY

 

REGIEL DRUGI

 

 

Dostałem tez propozycje zakupu regulatora Turnigy Plush 30A za 80 zł i nie wiem co wybrać ??

 

Proszę o wasze rady - ewentualnie jeśli żaden nie jest godny polecenia to jaki regulator miedzy 30-40 A polecacie - tylko jakiś w miarę tani :) do 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy regulator można dostać za 10USD z wysyłką na eBayu. Zgaduję, że ten z Allegro również posiada nieco podrasowaną specyfikację i jest to najbardziej prymitywny regulator jaki tylko można dostać bez wspomnianego rewersu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy regulator można dostać za 10USD z wysyłką na eBayu. Zgaduję, że ten z Allegro również posiada nieco podrasowaną specyfikację i jest to najbardziej prymitywny regulator jaki tylko można dostać bez wspomnianego rewersu itp.

 

 

Czy twoja wypowiedz wnosi coś rzeczowego na zadane przeze mnie pytanie?? raczej nie.

 

PS - "bez wspomnianego rewersu" jakiego i gdzie wspomnianego reversu??

Runs motor in forward or reverse - o to chodzi??

 

"Zgaduję, że ten z Allegro" - oba są z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie udało się tego wywnioskować z mojej poprzedniej wypowiedzi to napiszę wprost. Pierwszego regulatora nie warto kupować, bo nie wiadomo na co się trafi. Są co najmniej dwie wariacje wygladajace dokładnie tak samo, a różniące się działaniem. Dlatego napisałem, że taki sam egzemplarz można kupić z wysyłką za $10, czyli nie jest wart tych 59PLN

 

Turnigy mogę z całą odpowiedzialnością polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji ze padł mi dziś regulator i potrzebuje czegoś nowego znalazłem na allegro taki regulator - pytanie tylko czy warto go kupić??

 

Mystery jest identyczny z Roxxy, Dragonsky i paroma innymi w tej klasie mocy. Wszystkie tranzystory obsadzone. Cena na allegro trochu wysoka - za ta forse lepiej zamowic dwa tu:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250371313832

Jedyny minus - ida okolo 2 tygodnie. Placenie PayPal - w porownianue z Allegro zero ryzyka. Jak nie dojda lub beda zepsute, to cofniesz kase i po krzyku.

 

Mam 5 sztuk tych regulatorow, ktore wlasnie przerabiam na sterowanie PWM / I2C. W necie jest masa softu do tych regulatorow, bez problemu mozna wgrac inne oprogramowanie.

 

Turningy nie otwieralem, ale podejrzewam, ze tez nie bedzie sie wielce roznil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 5 sztuk tych regulatorow, ktore wlasnie przerabiam na sterowanie PWM / I2C. W necie jest masa softu do tych regulatorow, bez problemu mozna wgrac inne oprogramowanie.

 

Można prosić o jakieś linki (albo słowa kluczowe do googla) na temat oprogramowania do tych (tych, czyli mystery) regulatorów? Nie rozbierałem do tej pory tego regulatora (choć go używam), ale z szybkiego googlania to siedzi tam jakiś avr, prawda?

 

pozdrawiam

Jacek.

 

ps. Przy okazji witam całe forum. To mój pierwszy post tutaj. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Mystery 30A i byłem zadowolony. Prosta i bezproblemowa obsługa. Polecam

 

Piszę w czasie przeszłym bo zachciało mi się latać w zimie i niestety dostało się trochę śniegu pod koszulkę. Potem było trochę dymu i zakup nowego regulatora. Teraz uszczelniam regulatory siliconem i muszą przyznać, że w ten sposób jeden już uratowałem po lądowaniu w kałuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w srodku jest ATmega8. Co dokladnie chcesz programowac? softu do BLC na AVR jest dosc duzo, z roznymi sterowaniami (PPM; PWM; I2C, UART....).

 

Na początek chciałbym I2C (sterowanie i monitoring - np odczyt obrotów i podobne).

Potem chciałbym dorobić drugi kanał (mam nadzieję, że są jakieś wolne piny procesora) i mieć regulator dwukierunkowy.

I jeszcze pare innych pomysłów by sie znalazło - ale z tego co googlałem to mam tylko oferty sklepów. Brakuje mi dobrych słów kluczowych - stąd moja prośba o linki.

 

pozdrawiam

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.