Skocz do zawartości

RWD-5 pomoc przy doborze elektroniki


Bartus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie, skalowania nie było... W końcu informatyk jestem i wiem o co chodzi :P

Wydruk wychodzi poza granice wydruku, tam gdzie drukarka już nie "dojedzie".

 

A może ktoś posiada te plany w corelu? :twisted:

 

 

EDIT: chyba znalazłem już błąd... Chodzi o wyśrodkowanie druku... Jutro zobaczę i jak coś to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj przyszedł pakiet 3s 2200 ustawiłem wykłon tak jak mi doradził Bartus czyli w dół i w prawo patrząc z kabiny pilota, no i poszedłem zobaczyć czy lata wszystko podłączyłem star prawie 70% przepustnicy i patrzę że śmigło tylko leci, bo nie mam propsavera bo zapomniałem kupić, teraz będę musiał coś wykombinować chyba założę od kostki prądowej tak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy to mozliwe aby waga z wyposazeniem mojego RWD wynosila 520g(+/-10g) czy mam zepsuta wage?

 

Teraz kwestia wyważenia. Zbudowalem taka hustawke z deski i pionowo wbitej do niej 2 kolkow o srednicy 1cm. Podpieram okolo 4cm od krawedzi natarcie i samolot ma sie znalesc poziomo (tzn dolne poszycie skrzydla ma byc rownolegle do podlogi tak ?) a czym pomocowac te bebechy w srodku. Kupilem rzepy ale nie wiem czy to sie bedzie dobrze trzymalo. Prosze o jakies rady. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD wynosila 520g(+/-10g) czy mam zepsuta wage?

Może waga ok... Ale dla sprawdzenia możesz iść do sklepu, kupić kilogram cukru i zważyć :rotfl:

 

dolne poszycie skrzydla ma byc rownolegle do podlogi tak

 

Właśnie tak :)

 

Rzepy będą ok, sam tak zrobiłem. Daje to dużą wygodę przy wyważaniu modelu.

 

PS. Zrobiłem dziurę w pakiecie i zamiast 3S mam 2S, na takim zasilaniu już nic dobrego mi nie poleci, czekam na kasę i znów pakiet kupię. Ale dla uciechy zrobiłem sobie delte :D

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18674&highlight=delta

 

Z tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiles dziure ? Na srubie od mocowania podwozia ? ;] wlasnie musze je jakos zabezpieczyc zeby nie szkodzily zabardzo w srodku heh

 

 

 

Wlasnie ukonczylem mojego RWD - 5, w zasadzie to czekam tylko na ladowarke do lipola i bede ruszal na pas startowy a prezentuje sie on tak:

 

PICT0107.JPG

PICT0108.JPG

PICT0106.JPG

PICT0104.JPG

 

na zdjeciach widac ze skrzydlo nie przylega dobrze do kadluba ale jest zamocowane tylko jedna recepturka wiec nie ma docisku. Jutro zaloze jakies lepsze gumy.

SW - jest poprawnie, na tym zdjeciu widac go ciut w gorze bo tak zostawilem po tym jak sie bawilem czy działa z radiem.

 

Jezeli ktos widzi jakies wady konstrukcyjne, ktore moga wplynac na niepowodzenie w oderwaniu sie od matki ziemi, prosze o napisanie mi tutaj co moglbym, zmienic, poprawic... zanim rusze na lotnisko :)

 

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim ktorzy pomagali mi w tworzeniu mojego pierwszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kolejna próba i nic

co zauważyłem to jak startuje z ziemi to ściąga model jeszcze w lewo, fakt że startuje dosyć nierównego terenu, potem chciałem wypuścić go z ręki i tu jest podobna sytuacja, jak biegłem i tylko koniuszkami palców trzymałem go on już wyrywał się, ale też ciągnie w lewo i chyba delikatnie w dół i jeszcze strasznie słabo trzymają gumki bo skrzydła ruszają się w trakcie biegu

 

Może jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D nie moge sie doczekac oblotu mojego RWD. Czekam juz 4 dni na ladowarke, bo chce to zrobic na pelni naladowanym lipolu.

 

Ale pogoda dobra, wiatru nie ma i coraz bardziej mnie kusi zeby pojsc polatac z lipolem naladowanym tak jak jest. A miernik wskazuje 11.2V. Czy to wystarczy aby go wyprobowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie mogę wystartować model po rozpędzeniu nie wzbija się tylko cały czas jedzie na dwóch kołach, a gdy dam sterem wysokości w dół to tylko ogon idzie do góry. Co mam jeszcze źle zrobiony czy wykłon silnika czy wyważenie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.