Skocz do zawartości

PayPal- Pytanie


Różny

Rekomendowane odpowiedzi

... przelałem troche więcej, niestety i tak nie straczyło na zapłate bo PP ma jakiś swój inny kurs walut.

To jest też wkurzające, ja wpłaciłem też więcej i zostało mi 8$ w PayPalu. Teraz nie bardzo można te pieniądze z powrotem przelać. Nie pozostaje mi inne rozwiązanie tylko następny zakup w UH. :wink:

meloow Ty też tak długo czekałeś, aż pieniądze pojawiły się na PayPal'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie podpiąć karty kredytowej do PP i nie bawić się w ceregiele typu przeliczanie, przelewanie, czekanie itd.? :shock:

Akurat mam kartę debetową, ale w Multibanku można też nią płacić po włączeniu takiej opcji. Jednak mam obawy ponieważ znajomy kupował przez internet i płacił kartą kredytowa i wyczyścili mu ok. 12 tyś zł... Choć to czekanie czasem mnie dobija, np. ostatnio zanim kasa doszła do PayPala skończyły się ładowarki i musiałem czekać kilka dni na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam obawy ponieważ znajomy kupował przez internet i płacił kartą kredytowa i wyczyścili mu ok. 12 tyś zł...

I po to właśnie jest PayPal! Żeby nie ujawniać nr-u karty nie wiadomo komu. Tylko PP zna nr karty, więc nie ma obawy o nieautoryzowane wyczyszczenie konta. Za Twoją transakcję płaci PP i za to popiera kasę z Twojej karty powiększoną o prowizję. Ale to PP autoryzuje sprzedawców, by mogli się posługiwać tym systemem płatności i PP odpowiada za transakcję - jak coś idzie nie tak, zwraca kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przelałem troche więcej, niestety i tak nie straczyło na zapłate bo PP ma jakiś swój inny kurs walut. Musiałem uzyć karty kredytowej do pokrycia części kwoty i teraz czekam już tylko na paczke.

Czy w takim razie jeśli teraz mam 8$ na PP, czy mogę zrobić zakupy w UH i wykorzystać te 8$ a resztę wezmą mi z karty? Płacąc tylko kartą te 8$ mam uziemione.

Ładziak mówisz, że płacąc PP nie ma żadnego ryzyka? Nikogo nie oskubali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
..zawsze wole miec jakies pieniadze do szybkiego zakupu i...

a to akurat bez znaczenia w kwestii zakupów czy masz środki na koncie w Paypal czy nie. Przeciez uzywasz karty kredytowej tylko nie przez terminal a własnie przez paypal. Ja nie

 

Major ...Ty chyba mnie nie znasz ...gdybym sam sie nie ograniczal (pieniadze na PP) to prawdopodobnie zdemolowal bym Konto Bankowe razem z tymi wszystkimi przynaleznymi Kartami ...wiec niech mnie lepiej ogranicza kwota ktora "lezy" w PP i czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major ...Ty chyba mnie nie znasz ...gdybym sam sie nie ograniczal (pieniadze na PP) to prawdopodobnie zdemolowal bym Konto Bankowe razem z tymi wszystkimi przynaleznymi Kartami

W ING mają fajną kartę, tak zwaną Visę przedpłaconą. Powycinana we wzorek :)

 

malakrat.jpg

 

Możesz mieć taką podpiętą do Paypala - przelewasz tylko na jej konto, co idzie znacznie szybciej niż na konto PayPala. I tam trzymasz kwotę przewidzianą w danym okresie na zakupy. Więcej nie wydasz.

Koledzy wspominali chyba też o kartach wirtualnych, np. "K@rta wirtualna ING VISA" - działa podobnie, tylko nawet plastiku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam darmowej karty debetowej (tej zwykłej) w mbanku, zapłata trwa sekundę, a konto i karta darmowe... czego chcieć więcej? ;)

Posłuchałem rady i założyłem ekonto (zwykłe, bezpłatne) konto w mBanku. Dodatkowo sympatyczna pani :mrgreen: z mBanku poradziła mi żeby założyć dodatkowo bezpłatnie konto eMax (bez karty - karta jest płatna) i tam trzymać większe kwoty (oprocentowanie "aż" 1%), a w razie czego w ciągu sekundy przelewam gotówkę na ekonto i robię zakupy kartą (w sklepie czy internecie). W najgorszym wypadku można podjechać do wpłatomatu i pieniądze też szybciutko w ciągu godziny są na ekoncie. Jak wspominał Grzechu wszystko jest bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.