Skocz do zawartości

[Cessna 745] Dźwignia steru - jak to skręcić?


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to się tak nazywa, ale w sterze kierunku mam przyklejoną dźwignię steru, która ma 5 otworków. Jak to się mocuje do tego "cięgna" z plastikową końcówką (snap?). Czy należy w obie dziurki przykręcić 2 śrubki, czy jak? Bo nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł i mocno trzymało. Zwykle wsadzenie powoduje luzy i może wypaść z dźwigni.

To samo tyczy się steru wysokości.

 

Banalne pytanie, no ale instrukcja jest obrazkowa i nic o tym akurat nie ma :)

Samolot to Cessna 745.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photo0394.jpg

 

Jak widać, na dole dałem śrubkę, żeby snap nie wypadł... ale to nie zmienia faktu, że snap może pójść w drugim kierunku do wewnątrz, poza tym otwór jest na tyle duży, że są luzy. Mam przykręcić na maksa snap z gwinta na tym metalowym wysięgniku? On ma gwint. Wtedy będę musiał trymować...

 

Na prawdę nikt nie wie? Tyle odsłon i nikt nie zetknął się z odstawami podstaw? :(

Nomenklatury mogę źle używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze...

To już drugi samolot, gdzie źle przymocowałem te elementy!!

Wyobrażałem sobie jak to wyglądać powinno, ale nie moglem dojść, jak to zrealizować.

 

Dzięki panowie wielkie!! Czemu tego nie ma w instrukcji?

Może to oczywista oczywistość??

 

PS. Może w instrukcji dla początkujących warto byłoby to dodać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to oczywista oczywistość??

Niestety, tak :P .

Mieszkasz w dosyć dużym mieście, w którym na pewno są miejsca, gdzie spotykają się modelarze na wspólnym lataniu. Koniecznie wybierz się tam, popatrz, popytaj... To mili ludzie, chętnie pomogą! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to oczywista oczywistość??

Niestety, tak :P .

Mieszkasz w dosyć dużym mieście, w którym na pewno są miejsca, gdzie spotykają się modelarze na wspólnym lataniu. Koniecznie wybierz się tam, popatrz, popytaj... To mili ludzie, chętnie pomogą! :D

 

Tak, jutro będę testował model ;P Byłem już raz i trochę popytałem i pooglądałem loty, ale o taką głupotę raczej wstydziłbym się zapytać :)

 

Czy znacie jakieś fajne miejsca gdzieś w okolicach Bielan? W tej chwili do Pałacowej mam dość sporo... a nie mam jeszcze ładowarki samochodowej i jechać na 10 min. lotu to trochę nieopłacalne. Mam pod nosem park Olszynka, ale to raczej za mało dla mnie i na mój pierwszy lot. W zasadzie drugi, ale pierwszy trwał parę sekund (innym samolotem), więc tego nie liczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.