Skocz do zawartości

Podwozie w Phoenixie


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powracam do tematu mojego Phoenixa bowiem po ostatnich lotach i dosc mocnych ladowaniach mam problemy z podwoziem. Wykonane jest ono z aluminiowego prostokatnego ksztaltownika tak jak na zdjeciu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd7894c87b26c83b.html

 

Jako oske zastosowalem zawleczke jaka stosuje sie np w kontrowaniu nakretek. Poniewaz wykonana jest z miekkiego materialu to przy twardym ladowaniu wiginala sie. Dodatkowo kolko bylo piankowe . Wszystkie te czynniki spowodowaly ze podwozie szybko sie uszkodzlo. Wymienilem zawleczke na nowa zas kolko wymienilem na plastikowe. Po ostatnich ladowaniach kolko wytrzymalo ale zawleczka znow sie wygiela. Dlatego tez postanowilem przerobic podwozie. na poczatek oske wymienilem na srubke M3 ale zastanawiam sie czy nie zrobic podwozia sprezynujacego. Dokladniej mowiac , zrobic podwozie ktore amortyzowalo by twarde ladowanie. Problem jaki mam to taki ze nie wiem jak to zrobic. Chcialbym zastosowac pojedyncze kolko tak jak jest na zdjeciu. Myslalem zrobic w ten sposob ze oske zawiesic na sprezynach albo zrobic w ten sposob ze zastosowac plaskownik np z wlokna weglowego. Zrobic wyciecie na kolko. Zamocowac plaskownik na zawiasie i podeprzec go sprezynka w ten sposob ze w czasie ladowania kolko dociskane bylo by do kadluba a sprezynka robila by za amortyzator.

 

Moze macie inne sposoby , jesli tak to prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli byś przymocował to podwozie zamiast do kadłuba, to do płaskownika wewnątrz kadłuba, który by się pod naciskiem wyginał, aż do schowania się całego podwozia wewnątrz?

Jeśli to ma być amortyzacja nie tylko chroniąca ośkę, ale także model, to ja bym dał większy skok tej amortyzacji, czyli w praktyce większe koło.

 

A na jakim podłożu lądujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za bardzo nie rozumiem twojego opisu. Ladowisko to twarda , mocno ubita ziemia z kamykami. Od czasu do czasu kolego podpina do furgonetki walec i ubija ziemie wciskajac kamyki. Wszyscy w klubie lataja modelami spalinowymi ze sklejki / balsy , jedynie ja depronowym elektrykiem. Tak jak pisze ladowisko jest twarde , oni uzywaja kolek gumowych , balonowych ktore ja takze chyba zastosuje kiedy je kupie. W tej chwili dysponuje jedynie piankowymi i ostatnio zalozylem plastikowe ale tak jak pisalem oska sie wygiela .Na dodatek w miejscu gdzie jest zamocowane podwozie depron troche sie "ugiol". Dlatego tez szukam innego rozwiazania aby kolko mialo niewiwlki skok ktory chronilby zarowno kadlub jak i podwozie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kartki w kratkę pod ręką, więc narysuję tak śmiesznie:

 

 

.. . . .I. . I

.. . . .I . .I mocowanie

.-----+---+---------------------------------------płaskownik, wyginający się do góry

.\\\\\\I\\\I\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \ ########/. . \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\dół kadłuba

. . . . T . .T. . . . . . . . . . . . . \ ###### . /

.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\ ##### /

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . \ ### /

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . \ o / podwozie, koła mi się nie chciało rysować

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . \ /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety ale nic nie kapuje. Jak dla mnie to Enigma :D W sobote jak znajde troche czasu to moze cos wymysle. A mam taki pomysl :

Zamocuje zawias , jedna czesc przymocuje do kadluba zas do drugiej plaskownik z plytki drukowanej o dlugosci ok 10 cm ( moze i mniej ) . Na koncu plytki zrobie wyciecie o szer. ciut wiekszej jak kolko. W rowek wsadze kolko. W polowie plytki wsadze sprezyne ktora jednym koncem bedzie zamocowana do kadluba i drugim do plytki. W ten sposob bedzie przy ladowaniu sie uginac i w ten sposob amortyzowac .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enigma, bo mi się rozjechało :oops: , nie sprawdziłem jak się wkleił rysunek.

Teraz poprawiłem.

To dokładnie taki pomysł jak twój, tylko bez zawiasu i sprężyny, bazujący na sprężystości samego odpowiednio dobranego płaskownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.