Skocz do zawartości

Szybowiec ELIXIR 3,2m - na otarcie łez :D


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda,

 

to jak teściowa do studni wpadnie ...........i.....( dalej nei dopisze bo mnei zjedza :P)

 

Dziś oblatałem ptaszka :)

 

niestety tylko z gumy, bo w wyciągarce pękał żyłka:( trzy próby startu i porażka.

 

Ale dziś nei obyło sie bez strat :/ po drugim locie z gumy pękła żyła, poszedłem wiązać i............psia mać :/ zgubiłem radio od wario :/ Więc dziś wario robiło tylko za loger :(

 

Wykonałem 9 próbnych lotów w celu ustawienia modelu dokładnie oblatania SC. Koledzy robili loty po 5-8minut ja niestety tylko 3 :( Zdażały sie niektórym champiońskei loty ( Kuba miałes farta ) i latał prawie 15min :D

 

Ostatni 10lot model wzorowo ustawiony prawie bezwietrznie i lot 8:22 :D. Poszedłem hol, naciągnąłem i ........pi pi pi pi padł aku w aparaturze więc znów kolega Kuba dostał darmowy lot :)

 

 

jakie uwagi ?? Model pięknie lata po ustawieniu, ale koniecznie musze poprawić mechanike klap i lotek bo narazie wyszł porażka ( zbyt duże luzy i uginające się dźwignie :/)

 

Na potwierdzenie screen z logera :D

 

zrzut001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No maszynka super, Motyl musisz ustawic wszystko, wyregulowac i wtedy dopiero szybol 'rozwinie skrzydła'. Mysle ze po poprawnym ustawieniu loty 8 min to beda najkrutsze loty tego modelu.

 

Czekam z niecirpliwoscia na ciag dalszy i film z lotu.

 

ps. tylko juz nie holuj za samolotem, szkoda takiego fajnego latadla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko już nie będe holował samolotem :D

 

Dziś kilka lotów dość kiepskich :( Pierwsze 2 loty z wyciągarki, ale niestety trawa po pas nie sprzyja lotom na wuciągarce do tego kiepski bloczek i wiązana żyłka :/

 

Dziś wyszło że mechanika płata a w szczególności KLAPY to porażka :( Kuba dziś wykręcił lot ponad 25min. mi niestety nie udało się 3 min przekroczyć :/

 

Mam wage do kątów, zaraz sprawdzę zaklinowanie i później oblatam znów SC wszystko się powoli ustabilizuje i będzie nieźle :)

 

A to dzisiejszy LOG

 

zrzut004.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekJ, mówiąc mechanika chodziło mi o elementy mechanicznego napędu klap i lotek :) Zastosowałem plastikowe dźwignie z Arthobby, do tego końcówki kulowe z podstawką popychaczy i efekt jest taki że klape moge bez oporu odginać w każdą strone, ugina się plastikowa dźwignia.

Przy ostatnim strzale z gumy klapa wpadła we flatter, szybowiec szedł w lewo jak latawiec strasznie zadzierał po czym się dość nisko wypiął ( i całe szczęście). Zresztą widać po logu że niskie holowanie. Naciągnąłem gumę jeszcze raz, ale rozsądek nie pozwolił mi startować bez poprawienia tego i znów KUBA miał darmowy lot :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza tym ze klapy sluza do spowolnienia modelu przy ladawaniu

 

Waśnie ten efekt jest tylko dodatkiem do właściwych funkcji klap:)

 

mozna miec z nich jeszcze jakis pozytek?

 

Można i to duży :D

 

Klapy głównie służą do odchylenia profilu tak aby zmienić siłe nośną płata. Zmiany można dokonac w dwie strony.

 

Podnosząc klapy jakieś 3-6mm w góre zmniejszamy siłe nośną w celu przyśpieszenia modelu tzw. SPEED wykorzystuje się to na zawodach do konkurencji prędkościowej.

 

Odgięcie profilu w dół powoduje zwiększenie siły nośnej płata. Można to wykorzystać na kilka sposobów. Do startu delikatnie w dół, do krążenia w termice troszke więcej w dół zależnie od komina, albo jak pisałes na początku do wychamowania.

 

Dodatkowo każde wychylenie klap musi być kompensowane SW. Do hamowania używa się tzw. Buterfly ( klapy w dół + lotki w góre ) i oczywiście SW w tym przypadku w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl - ten kat na skrzydle troche za maly, zmiana kata (czyli tak jak piszesz - regulacja statecznikiem poziomym) napewno da duza poprawe (wiem bo sam tak mialem w poprzednim szybowcu i w szoku bylem ile lepiej latal). Do tego ta mechanika, w takim duzym modelu wszystko musi byc pozadne i pewne.

 

To nie szybowiec za 100zl ktory ma tylko kierunek i wysokosc. To profesjonalna maszynka, tylko wymaga wyregulowania. Dawaj MOTYL, ustawiaj jak trzeba i czekam na film.

 

Swoja droga to widze ze sporo w takim modelu kombinacji, ustawien wychylen, mikserow... Wlasnie dlatego podobaja mi sie szybowce z taka mechanika, pycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani kąta ani mechaniki nie poprawiałem jeszcze :/ ale wczoraj nie mogłem odpuścić lotów :P

 

Pojechałem na działeczkę a tam tuż pod samym nosem 20 od działki łąka świeżo koszona i kierunek wiatru rewelka więc wyciągarka , Elixir i MC-19 i juz latam :D

 

spłoszyła mnie troszkę burza ale to na 20min z dalej latałem.

 

W sumie wykonałem 14 lotów, 13 po 2-3minuty i jeden zaczęło troszkę nosić to 6:22 :D

 

Tak się prezentuje nasze TRIO :D

 

Obraz171.jpg

 

Po udanych lotach przyszedł czas na małe co nieco :]

 

Obraz169.jpg

 

A tu wykres z logera

 

zrzut005-1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem plastikowe dźwignie z Arthobby, do tego końcówki kulowe z podstawką popychaczy i efekt jest taki że klape moge bez oporu odginać w każdą strone, ugina się plastikowa dźwignia.

Teraz rozumiem :D Osprzęt w takim modelu musi być solidny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale wielkie latadlo. Motyl, taki sie malutki przy tym szybolu wydajesz :P

 

Moim zdaniem loty jakie robisz sa stanowczo za krotkie :? Moze to kwestia niedokonczonej regulacji, ale taki szybol to powinien sie trzymac lepiej. Ja lepsze czasy robilem swoim F3MINI. Nie pisze tego zlosliwie, poprostu moim zdaniem nie wykorzystujesz potencjalu modelu. A moze nie masz wprawy w lotach termicznych, ale nawet mimo to loty powinny byc dluzsze.

 

Motyl, nie odpuszcze jak nie wyregulujesz porzadnie tej maszynki. To musi latac lepiej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mysle ze szkoda latac na takim niepewnym sprzecie. Bal bym sie, ze cos strzeli i bedzie wielka szkoda. Zrob porzadnie ta mechanike, zobaczysz ze wtedy dopiero beda loty. A tak to wiecej sie po hol i model nabiegasz, niz polatasz sobie.

 

Obserwuje caly czas ten temat, szybowce to to co tygryski lubia najbardziej (no moze elektroszybowce tez:P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko dwa loty :(

 

Pierwszy z wyciągarki na 110m i lot nic szczególnego. Drugi (poniżej log z niego) hol z gumy na 72m, strata na 64 przy wyczepieniu i dalej termika na 96m. Niestety przy lądowaniu wystrzygłem tryby od klap :(

 

zrzut007.gif

 

Wcześniej była kiepska mechanika klap to serwa wytrzymywały, teraz zrobiłem na sztywno to i mam efekt. Czas zamówić tryby MG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś przyszedł dzień testów:

 

- nowego softu wario

- nowej rolki do wyciągarki

- nowej linki do wyciągarki ( wreszcie znalazłem 600m w jednym kawałku DZIĘKI @MODELPIOTREK !!)

- Elixira po zimowym śnie :D

 

Więc pogoda była nieciekawa, ale publika w postaci córki i chrześniaka nalegała na loty. Pojechaliśmy na pole, kierunek wiatru mało sprzyjający, bo linka musiała iść 200m po wysokiej trawie :(

 

Wykonałem 5 lotów po 2-3 minuty no i jeden troszkę dłuższy.

 

poniżej log z całego wyjazdu.

 

Elixir_17_07_08.gif

 

 

A tu już wybrane dwa loty które były inne niż stały fragment gry( holowanie-opadanie-lądowanie)

 

Elixir_17_07_08a.gif

 

Elixir_17_07_08b.gif

 

Przy okazji, albo ja nie umiem holować wyciągarką, albo ta trawa tak strasznie hamuje, ew. mam za słabą wyciągarkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.