Skocz do zawartości

Odbiornik AR 6110E


jacek LP

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio odbiornik Spektrum AR6110E z zamiarem zamontowania go w lekkim modelu halowym.

Na pierwszy rzut oka wydawało się, że jest znacznie mniejszy od AR6100. Po rozpakowaniu okazało się jednak, że nie jest tak do końca.

Test zasięgu wskazuje wynik niemal identyczny jak w AR 6100.

Waga – 4,02g (AR6100 waży 4,3 g)

Wygląda na to że oprócz zmiany wyglądu i rozłożenia antenek to są prawie takie same odbiorniki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie post jest o tyle cenny, że mam pewność że ten odbiornik jest nie dla mnie. Na pierwszy rzut oka wydaje się , że odbiornik jest skróconą wersją AR6100E, a okazuje się, że został skrócony kosztem szerokości. Plusem jest wyprowadzenie antenek (domyślne 90°), ale podobny efekt uzyskałem w AR6100E przy pomocy kawałka taśmy samoprzylepnej ;-) . Masa jest podobna, za to w moich zastosowaniach odbiornik dyskwalifikuje szerokość, sporo większa niż AR 6100E.

 

Dzięki jacek LP za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ?.

Przegapiłem i nie wiem teraz o co ci chodzi z tym zapytaniem.

Jeśli chodziło ci o pytanie po co napisałem ten post to odpowiadam:

Na tym forum jest dział odbiorniki, i nie ma jeszcze informacji o tym konkretnym modelu. Wiem, że na forum jest wiele osób użytkujących Spektrum i JR 2,4 GHz, więc postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Wykonałem mały test zasięgu na prośbę jednego z użytkowników forum. Odbiornik na obudowie miał napisane, że jest przeznaczony do małych modeli i były podejrzenia że będzie miał mniejszy zasięg niż np. AR 6100E.

Forum jest miejscem gdzie ludzie (jak im się chce) dzielą się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz relacjonują pewne wydarzenia z zakresu modelarstwa itd.

Czy w dziale odbiorniki mają występować tylko tematy dotyczące problemów z użytkowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem na ziemi w terenie zabudowanym, w aglomerqacji miejskiej, w rejonie radiolinii, zasięg był w granicach 300-320 m. Podałem, że zasięg jest podobny bo sygnał urywał się w tym samym miejscu. Pomiar odległości jaki wykonałem na pewno nie jest miarodajny, chodziło mi tylko o porównanie.

W momencie gdy dioda na odbiorniku przestała się świecić (gdy odbiornik zanjdował się na wys ok. 1 m nad ziemią) podnosiliśmy odbiornik w celu ponownego złapania sygnału (zalogowania). Stwierdziliśmy że ponowne złapanie sygnału trwa dość długo - ok. 1 s.

Dla porównania z systemem JR DSX7J wychodzi to o wiele wolniej. Tam po podniesieniu odbiornika logowanie następuje natychmiast.

Edit:

Przy najbliższej okazji (jak się uda to jeszcze dzisiaj) sprawdzę zasięg w terenie otwartym na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.