Skocz do zawartości

Jaka aparaturka na początek?


cherry34

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Diem masz lub niałeś Optica że tak piszesz??

Tak jak mowilem, kolega z lotniska kupil tego w kolosalnej cenie (poniewaz poprzedniego optika uszkodzil wpinajac zle lipola). Bylem swiadkiem chwilowych zanikow sygnalu w powietrzu oraz nie dzialajacych lotek. Calosc dzialala procz lotek, po 5min wracalo do normy, zdazalo sie to kilkukrotnie. Dobrze ze kolega easy gliderem lata bo jakby mial kilku kilogramowa spaline to byloby kolejne ognisko. Drugi kolega zasieg zgubil i spalina wbila mu sie na otwartej przepustnicy w ziemie - tu akurat nie wiem co zawinilo ale mial optika. Dla mnie to nie jest normalna sytuacja, bylem naocznym swiadkiem wszystkich tych problemow z opticiem. Spotkalem sie jeszcze z problemem z programami modeli, na jednym programie nie chce dzialac wysokosc (nawet po zresetowaniu) a na drugim wszystko ok...

Turnigy polecam na podstawie opinii ich uzytkownikow, kilku bardzo wiarygodnych (Remzibi na przyklad). Problem z softem to bodajze problem z ustawieniem EPA/DR poniewaz musi byc to robione w odpowiedniej kolejnosci - wiecej nie pamietam.

 

Anyway - optic juz nie zalicza sie w tej chwili do tanich aparatur a ja kazdemu nowemu bede ciagle polecal 2.4ghz, z 2 wzgledow. Nawet jak ulozy zle anteny to sie nic nie stanie i bedzie mial zasieg oraz nie zestrzeli przez przypadek zadnego modelarza 35mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na początek to taka aparatura i żadna inna ,na nią nikt nie narzeka :wink:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=6379

chociaz mozna wybrać Fx 40 :D

No tak.A i portfela za mocno nie szarpnie :P:P Optymalna dla początkującego :P:P:P:P

 

A co do tematu:

cherry34 to Hitec Focus 4 to będzie dobre na początek do nauki.Ja zaczynałem od Bekera 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te ceny skaczą, teraz t14 8tys rok temu 5.5tys :twisted: Tak samo optic i inne nadajniki... Wraz z podwyżką ceny powinni wyeliminować te błędy. Ale z postu diema wynika że nadal to jest nie poprawione :(

 

Ja zostaje przy poleceniu optica 6 sport :P [używałem, polecam. Teraz będę testował mx-16s]. Kolega ma dx6i, latałem nim, jak dla mnie mało w ręku wygodny, ale żadnych szarpnięć ,awarii itp. nie dostrzegliśmy. Antena może być prosta jak i złamana a zasięgu nie tracimy. Tak wiec i dx6i polecę 8) Miałem okazję także widzieć w akcji ,a nawet sterować eclispem, nie jest najgorzej. Ciężkie to to i nieporęczne z deka, ale daje radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na początek to taka aparatura i żadna inna ,na nią nikt nie narzeka :wink:

http://www.rcskorpion.pl/...roducts_id=6379

chociaz mozna wybrać Fx 40 :D

Co w niej jest takie niezwykłego ? Płaci się tylko za obudowę i wyświetlacz :]

Jest wiele innych nadajników które spełniają funkcję jakie potrzebuje już zaawansowany modelarz a kosztują połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podsumuje :D

 

Jeśli nie masz pieniędzy i nie wiesz czy Cię to wkręci kup coś 4ch, e-sky, hitec focus 4.

 

Masz przeznaczone trochę więcej pieniędzy na to, chcesz coś komputerowego:

Używany: mx-12, otpic 6, optic 6 sport,.

 

Wyższa cena: używany/nowy mx16s/iFS, eclips7 . nowy optic/mx-12/optic 6 sport, bądź używany/nowy dx6i, dx7 ewentualnie jeśli uda Ci się znaleźć coś z rodziny MC-16 wzwyż lub MPX MC4000 [ale ciężko je dostać].

 

A wyższej półki na początek nie ma sensu brać xD

 

(ps. Podsumowanie składa się z bardziej powszechnych (po za iFS który jeszcze nie jest bardzo rozpowszechniony) nadajników dostępnych w Polsce, jest maści innych dostępnych i PL jak i za granicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.