Skocz do zawartości

Jak okiełznać Cessne...


saymons

Rekomendowane odpowiedzi

...wczoraj troszeczkę zmasakrowałem Cessne...

Jeżeli w Twojej okolicy są obrońcy modeli to masz przechlapane :lol2: Spróbuj latać wolniej lub wyżej nad ziemią żebyś miał czas na korektę błędów. Model jest faktycznie szybki i podatny na wiatr.

Szpachlówka trochę waży - ja bym kleił taśmą lub poxipolem (wstawki ze styropianu przy dużych ubytkach). Używałem też kleju polimerowego (typowy klej do styropianu z marketu) i było OK tyle że wiąże nawet przez 48h. A może temat dojrzał już do zakupu kadłuba czy skrzydła jako części zapasowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wreszcie mam trochę czasu więc wyjaśnię dlaczego chciałem użyć szpachli. Mam w skrzydle takie oto wklęśnięcie, skutek bliskiego spotkania z słupkiem :P .

Dołączona grafika

Nie przeszkadza to w locie ale pomyślałem że może by tak szpachlą to potraktować. Mam szpachlę firmy Red Devil super lekką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Wsadziłem kadłub pod parę i rzeczywiście styropian puchnie, a w miejscu gdzie był miękki po uderzeniu zrobił się znów twardy. Jednak skrzydło trochę się boję że spuchnie za bardzo. EPP ma inna strukturę i może mniej puchnie. Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie w tej kwestii. Czy styropian bardziej spuchnie niż EPP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko z innej beczki. Mam nadajnik Sanwa RD6000. Czy będą pasować kwarce od Futaby. Szukałem w sieci i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Wszędzie piszą że powinno się stosować kwarc takiego producenta jak nadajnik, ale piszą też że są wyjątki. Tylko nikt tych wyjątków nie podaję. Jedyne co znalazłem to w jakimś sklepie w USA kwarce nie orginalne ale niby działające z fuatbą, sanwą i jeszcze jakąś firmą. Mam możliwość taniego kupna kwarców niby do Futaby i zacząłem się zastanawiać czy te od Futaby bedą pasować do Sanwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.