Skocz do zawartości

MX-16s- test zasięgu


luki0506

Rekomendowane odpowiedzi

Pokusiło mnie po półtorarocznym użytkowaniu mojej aparatury zrobić test zasięgu zestawu aparatura MX-16 s i odbiornika SMC 16 SCAN Graupnera. Zaczynam częściej latać F3J a wysokości często uzyskiwane są stosunkowo duże. Test przeprowadzałem co ok.500 m . Model leżał sobie na trawce a później na wysokości ok 1,5 m. Aparaturka oczywiście jeździła sobie samochodem bo komu by się chciało chodzić. :lol: Łączność telefon komórkowy

500 m serwa idealnie działają , model leży na trawie niewidoczny dla aparatury bo obnizenie terenu.

1000 m serwa idealnie działają , model trzymany na wysokości ok.1.5 m widoczny dla aparatury bo tu była akurat góreczka a obok wieża telefonii komórkowej

1500 m modelu nie widać bo dołek i dodatkowo przeszkody terenowe domy, drzewa zasięg idealny, szybkość wychyleń sterów Ok

1800 m działa :shock: model oczywiście niewidoczny na wysokości ok.1.5 m 100 metrów dalej zaczyna szwankować ale chwilami działa Ciekawe jaki zasięg w powietrzu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja robiłem wczoraj test zasięgu :]

 

Radia na pasmo amatorskie 2m (144-146MHz) Test robiliśmy na odcinku 38km. Antena bazowa 2x5/8 fali, u mnie ręczniak z bacikiem 1.4fali. Test na ziemi zero łączności, wzbiłem się w powietrze i już na 30m mieliśmy jakąś łączność z mocą 5W, przy 60m łączność idealna zmniejszyłem moc do 0,5W łączność była dostateczna, przy wysokości 100m znów było idealnie. Jak wszedłem na wysokość 200m kolega musiał używać filtrów żeby przyciąć mój sygnał.

 

Także wniosek taki im wyżej tym zasięg się poprawia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyl, przemiennik SR7V 145.025/145.625 na Świętym Krzyżu otwierałem z 30mW :) a mam do niego 30km z tym że jest na wysokości 600m .SR7KI na 70cm otwierałem ze 100mW.Antena 1/4 fali na 2 m i 1/4 na 70cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekmod, no u mnie dochodzi jeszcze problem że radio w locie jest w kieszeni piersiowej więc praca anteny jest mocno zakłócona, a druga sprawa to sam silnik też zakłóca sporawo :D

 

mocą niżej już zejść nie mogę :D

 

Następny test będę próbował robić z większej wysokości i na dalsza odległość, ale to muszę poczekać do wiosny, bo na razie na 200m jest 0st :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.