Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Dokładnie 8 dni temu zamówiłem paczkę w HK. Płatności dokonałem tego samego dnia i już na drugi dzień status w HK zmieniono na Shipped i dostałem numer przesyłki. Dodam, że rodzaj wysyłki to International (Registered) Air Mail. Od tego czasu gdy sprawdzam status przesyłki w serwisie hongkongpost wyświetla mi się napis:

 

To promptly retrieve the record of your item, please key in your Enquiry Reference Number (if available), for example, 05000123A:

 

Jako że żadnego takiego numeru nie posiadam, przynajmniej nic o tym nie wiem abym posiadał. Więc klikam Enter bez podania żadnego numeru i ukazuje mi się wtedy taki tekst:

 

The tracking result of the item (RC049XXXXXXXX) is presently not available. Please try again later.

 

Czy to normalne, że po tygodniu od wysłania paczki przez HK na poczcie brak jakiejkolwiek informacji na jej temat? Czy powinienem się już martwić? To moje pierwsze zakupy za granicą i nie orientuje się jeszcze jak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discard spokojnie wszystko będzie ok, ja zamówiłem jakieś 12.01, tracking się pojawił wczoraj albo przedwczoraj z wpisem że 15 przyjęto na pocztę w HK. Dzisiaj pojawił się wpis że 25.01 wysłano do Polski, więc trochę przeleżała na poczcie moja paczka. Zobaczymy ile jeszcze czasu będzie szła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie milczała, bo wybrałeś list polecony, który przez naszą pocztę nie jest śledzony on-line.

 

Widać, że nie zadałeś sobie trudu, by o tym poczytać, tylko niepotrzebnie siejesz panikę.

 

Co jest? Każdy myśli, że jest wyjątkowy i to właśnie jego HK razem z pocztą chińską i polską orżną na śmieszną kasę, dzięki czemu będą oni ustawieni do końca dni swoich. Ludzie, ogarnijcie się trochę! :evil:

 

 

Proszę o wpisywanie wszystkich przypadków "orżnięcia" przez ww instytucje, gdzie sprawy nie zostały do końca wyjaśnione.

 

Na pewno takie są. Sam jestem ciekaw, jaki promil.

Z drugiej strony i tak za chwilę prośba zostanie zakryta przez posty nowych płaczących, dramatyzujących i rwących szaty, że im niby coś poginęło, a nikomu nie zechce się cofnąć kilka stron.

 

EDIT: pleonazm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj po 2 godzinach dobiłem się do supportu próbowałem w każdym jeżyku :) zmieniłem jeden artykuł dostałem bonusowy zwrot za różnice cen i też już mam shipped teraz tylko czekać

 

silnik przykładowy jeden z lepszych emax FC 28-22 kosztuje 6$ + przesyłka 4$ razem 29zł tylko że teraz jest backorder i nie wiadomo kiedy będzie nowa dostawa. Wątpię by przywalili vat ale jeśli to musisz doliczyć 23% czyli razem 36zł by było

 

pozdrawiam kolegę chyba z tego samego Miasta bo drugiego mińska nie znam chyba że na Białorusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późną mamy porę, ale mój niespełna roczny synek dał właśnie popalić mamie i tacie, no i jakoś tak przeszła ochota na spanie.

Korzystając z tej okazji chciałem zobaczyć czy coś drgnęło z moja paczuszką z HK i właśnie dziś pojawił się zapis " The item (RBxxxxxxxxxHK) was posted on 25-Jan-2011 and is being processed for delivery to the addressee." Przez ten czas zdążyłem się już nnmer przesyłki na pamięć nauczyć :) Pieniążki z Paypala poszły 21.I, 22.I był zapis "Shipped" ( czy jakoś tak), a dziś dopiero paczuszka pojawiła się w trackingu Hongkong Post. No to czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.