Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czym wysyłałeś i ile Cię to kosztowało? W jaki sposób dostarczyłeś dowód opłaty za przesyłkę?

 

Rozumiem, że na paczkę wystarczy nakleić adres generowany przez stronę, ten kod kreskowy i wpisać RMA ID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wysyłałeś i ile Cię to kosztowało? W jaki sposób dostarczyłeś dowód opłaty za przesyłkę?

Paczka priorytet, do 20zł chyba. Nie dostarczałem natomiast żadnego dowodu opłaty.

 

Rozumiem, że na paczkę wystarczy nakleić adres generowany przez stronę, ten kod kreskowy i wpisać RMA ID?

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyjaśniłem sobie na LS.

 

Drukujemy wygenerowany adres wraz z kodem kreskowym, wpisujemy RMA ID, wysyłamy najtańszą paczką z numerem trackingowym, na support.hobbyking.com wysyłamy ten numer wraz ze skanem dowodu poniesienia opłaty za przesyłkę (np rachunek z poczty), po dotarciu do nich paczki wysyłają nową i zwracają koszt przesyłki w postaci kredytu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LQ, Twoja paczka już na cle (sprawdzone na stronie śledzenia paczek Poczty Polskiej)

Czy oznacza to ze będę musiał zapłacić od paczki cło ?

Jeśli tak to ile tego cła się płaci od 155 $ a co z VAT-em też mi go doliczą ?

Czy w wypadku cła muszę dokumentować wartość paczki ? Jeśli tak to na podstawie czego?

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka trafiła na cło - WER ZABRZE - Mam dostarczyć dokumenty potwierdzające wartość towaru.

Ile zapłacę tego cła bo nie wiem?

Vat+mam rozumieć ze 22% od 156 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dotarła do mnie moja pierwsza paczka z hobbykinga

zamówienie złożyłem i opłaciłem 18 kwietnia, wszystkie produkty były dostępne na stronie

 

a tak wyglądała droga mojej przesyłki

 

Date # Location Delivery Status

28-Apr-2011 Hong Kong Item posted.

30-Apr-2011 Hong Kong Processed for departure.

2-May-2011 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 2-May-2011

4-May-2011 Poland Arrived and is being processed.

4-May-2011 Poland Pending customs inspection.

4-May-2011 Poland In transit.

5-May-2011 Poland Arrived the delivery office and is being processed.

5-May-2011 Poland Delivered.

 

paczka ważyła 1.6kg - nie płaciłem żadnego vatu ani cła :)

 

czy lipole zaliczają się do artykułów modelarskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka nie spodobała się widać celnikom - zapłaciłem VAT 23% od 156$ paczka ważyła 2,5 kg może wiec była za ciężka - nawet nie otwierali paczki nie interesowało ich co było w środku tylko zażądali wydruku z PAYPAL-a potwierdzającego rzeczywistą wartość.

chińczyki dołączyli fakturę ale na 33 dolary co chyba wydało im się za mało jak na 2,5 kg masy :)

Nie pytali o zawartość naliczyli VAT i wydali paczkę.

 

W środku wszystko zgodne z zamówieniem - wiec śmiało mogę polecić zakupy w hobbyking-u

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło ostatnio w HC, paczkę International (Registered) Air Mail zamówiłem i opłaciłem 27 kwietnia, jest Shipped, ale po kliknięciu na numerek nie mam informacji.

Tzn. nie ma jeszcze w HongKong post takiego listu.

Jak to u was bywa poleconymi, wcześniej mi po 2-3 dniach wskakiwał status poczty a tu się zaczynam martwić już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.