Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś miał przypadek że po dokonaniu zakupu i zapłaceniu Paypalem nie dostał żadnego meila z hk przyszło tylko potwierdzenie z paypala w statusie zamówienia miałem najpierw procesing paid teraz jest shipped bez numeru track i tak czekam już od początku maja i nic się nie dzieje pod jaki adres wysłać meila z zapytaniem o przesyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No czasem tak się zdarza choć mam pewne pytanko jak już mówimy o paczkę rejestrowaną. Ja zawsze kupuje w HK paczki rejestrowane bo za te odpowiada HK. Natomiast w piątek zakupiłem Turnigy 9X i kilka pierdołek. Problem w tym, ze przy wyborze paczki nie było register ;/. Mogłem wybrać bardzo drogiego kuriera , szwajcarską pocztę albo właśnie zwykły air mail ;/ . Od czego to zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie, ze nie ;/

Oto lista rzeczy:

 

Unit price Total

1 APC style propeller 10x5-E

1 Turnigy 9X LCD Backlight Kit - Blue (DIY)

1 Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware)

1 Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2)

1 Extra Length Cardboard Box and Packing 439g

1 Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2

1 Landing Gear Wheel Stop Set Collar 8x3.1mm (10pcs)

1 4 x AA Battery Holder (Rx Pack)

4 Turnigy AAA LSD 800mah Low Self Discharge (ready to use)

 

I jeszcze jedno pytanko. Gdzie się sprawdzało jak wygląda aktualne poczynania sklepu HK z moja paczka? Wiem, ze kiedyś miałem listę ze produkt jest np. w sklepie jeszcze albo wysłano go na lotniskuoi, ze np. opuścił HongKong. Nie pamiętam gdzie to klikałem. Ostatnio mogłem to tylko widzieć w trackingu z poczty HK ale to jak mi dali np. paczki. Czy jest inna możliwość podejrzenia paczki jak nie ma jeszcze w trackingu poczty z HK. Czy jest jakiś tracking samego sklepu HK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa czyli takie bateryjki wliczają pod lipo ;/ ???

Ale i tak o dziwno dziś dostałem dwa maile z HK, pierwszy, ze paczka jest pakowana, a po 20 min z ze paczka wysłana :D !!! wow zapowiada się rekord jak nie przytrzymają tego w Polsce;/. Dostałem nr paczki do trackingu :D mimo że I TU ODZIWO NIE JEST REJESRTOWANA ( niby bo takiej nie szło wybrać;/ ). Teraz już sam nie wiem jak to jest z tym crackingiem które paczki maja a które nie :P

Martwi mnie jednak to, ze nr trackingowy ma z przodu „CP” jedyna paczka która kiedyś miała „CP” to była duża paczka wraz z modelem ;/ i niestety ta paczka poszła na VAT ;/. Inne paczki miały RB i też przychodziły jako kartonowe paczki nawet spore i vatu nie było. Mam nadzieje, ze nie jest to reguła He He :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Błagam, czytaj, co napisałeś, zanim to opublikujesz, bo oczy wypadają...

2. Air Parcel (czyli paczka, nr np. CP......) z definicji jest rejestrowana (i ma tracking).

3. Air Mail (czyli list) może być registered (nr np. RB.....), czyli polecony (z trackingiem), albo nie rejestrowany, czyli bez trackingu i z większym ryzykiem zagubienia (Twoim ryzykiem).

4. Od typu przesyłki ważniejsza jest masa (bardziej ważniejsza) i deklarowana wartość (mniej ważniejsza). Choć przesyłka EMS to na 99,99% wpadnie na VAT...

Sorki pisałem szybko bo o 12:20 wychodziłem do pracy. Błędów ortograficznych raczej nie robię ale przy szybkim pisaniu czasem literówki i bez sensowne spacje się robią ;)

Dzięki za wyjaśnienie co do paczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oni konstruują te paczki...

1) mam w koszyku Turnigy 9x i dokładam drobnice (silnik, serwa, regulator). Dopiero jak próbuje włożyć pakiet to pojawia się dodatkowe pudełko.

2) jak mam w koszyku wspomniana drobnice (bez pakietów) to włożenie Turnigy 9x dokłada dodatkowe pudełko.

 

Może lepiej zapodać samą apkę a resztę drugą paczką, ale szkoda te 200 gram paczki niewykorzystać.

 

Zamawiał ktoś was to radio z dodatkowym osprzętem? Jak oni to pakują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.