Skocz do zawartości

ładowanie li-pola bez ładowarki


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Ja próbowałem ale wiąże się to z zakupem dwóch stabilizatorów LM350 lub jednego jak ma sie zasilacz stabilizowany.Układ stabilizuje napięcie i ogranicza max prąd ładowania.Co najważniejsze -działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz ładować bez ładowarki, zacznij pisać ze znakami przestankowymi.

Masz i skopiuj sobie: SHIFT SHIFT , , , , . . . . .

To nie esemes, nie musisz się spieszyć, ani ograniczać :evil:

 

 

slawekmod, to co opisałeś, to w zasadzie ładowarka :D . Ładowanie lipoli to prosty algorytm. Teoretycznie ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zrobiłem ładowarkę na dwóch LM 350 z czego pierwszy stabilizował napięcie do wartości 15v (pracował jako wstępny stabilizator napięcia dla drugiego LM-a)a drugi stabilizował napięcie i ograniczał prąd ładowania do 500mA.Napięcie było ustawione na 12.600V miernikiem laboratoryjnym APPA .LM 350 posiada ujemny współczynnik temperaturowy to znaczy im wyższa temperatura scalaka tym bardziej obniżała sie granica napięcia stabilizacji ( jak scalak był był mocno ciepły to napięcie odcięcia ładowania było 12,580) .Ograniczanie prądu przebiegało tak jak podczas ładowania akumulatora Pb.Im napięcie było bliższe 12,6V tym prąd spadał bardziej, u mnie przy prądzie 15mA odłączałem pakiet.Ładowarka działała wyśmienicie i warto ja wykonać, chyba że ma się w planach zakup mikroprocesorowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekmod

tak myśle do lipola 1800 11,1V był by potrzebny schemat chyba ten trzeci tj. lionchg3.pdf.tak mi sie zdaje. Ten pierwszy bym dał rade zrobić. Ładuje sie taką baterie przez te cienkie cztery przewody ? o ile dobrze myśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
http://shdesigns.dyndns.org/pdf/lionchg3.pdf ja zrobiłem konkretnie ten układ ustawiając prąd na stałe, tj 500mA oraz napięcie 12.6 czyli 3S .Ładowarka działa bezbłędnie ale do zasilania potrzebujesz zasilacza stabilizowanego 15-18V, o stałej wydajności prądowej o 30% większej od przewidywanego maksymalnego prądu ładowania li-pola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.