Skocz do zawartości

kilka pytań do Easy Star'a


beerox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początek chciałbym przeprosić bo na pewno zadam pytania na które ktoś już pewnie odpowiedział. Ale siedzę nad tym tematem już z 10 godzin i mam już kwadratową głowę.

 

Zacznę od tego że zawsze chciałem latać modelami ale nigdy nie był to priorytet i pewnie nie byłby dalej gdyby nie to że okazyjnie udało mi się „dostać” aparaturkę DX5e od zniechęconego do latania członka rodziny.

Pewnie gdyby nie to kiedyś kupiłbym model RTF i nie musiałbym zawracać Wam głowy. Ale skoro już "mam' tego Spektruma to muszę dobrać do tego model.

 

Ponieważ nigdy nie latałem to chciałbym zacząć od Easy Stara w wersji ARF. I tu zaczynają się pytania:

1) Będzie działać z tym DX5e? (wydaje mi się że tak , ale jestem totalnym noobem, więc może czegoś nie wiem)

2)Czy serwa Dymond D200 BB zmieszczą się tam? Czy będą współpracować z odbiornikiem z DX5e (niestety jeszcze nie wiem jaki to jest – ale chyba ten z kompletu). Może lepiej jakieś inne serwa?

3)Czy regulator Jeti JES 012 plus – będzie ok? A może coś innego?

4)Jaki akumulator – tak żeby nie było za ciężkie i był fun z dłuższego latania

5)Czy coś jeszcze potrzebuję, tzn oprócz ładowarki i kleju? Bec? Jakieś kable? Gniazdka? Gwoździe?? :)

6)Czy można kupić kabel aby podłączyć tego DX5e do kompa i polatać symulatorem?

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady, linki do części które mam zakupić. Osobiście wolę dopłacić 100 czy 200 zl niż stosować zawodne części. Nie mieszkam w wielkim mieście i wszystko muszę zamawiać wysyłkowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię serdecznie co do Twoich pytań to tak:

 

 

1) Będzie działać z tym DX5e? (wydaje mi się że tak , ale jestem totalnym noobem, więc może czegoś nie wiem)

Tak będzie działać.

 

2)Czy serwa Dymond D200 BB zmieszczą się tam? Czy będą współpracować z odbiornikiem z DX5e (niestety jeszcze nie wiem jaki to jest – ale chyba ten z kompletu). Może lepiej jakieś inne serwa?

Serwa szczerze mówiąc za ciężkie, lepiej dać hxt 900, lub 91 i wszystko powinno być ok

 

3)Czy regulator Jeti JES 012 plus – będzie ok? A może coś innego?

Regulator ok

 

 

4)Jaki akumulator – tak żeby nie było za ciężkie i był fun z dłuższego latania

 

3s 1800mAh powinno wystarczyć :) z 20 min latania, a uwierz mi 20 min to przy lataniu to bardzo długo

 

5)Czy coś jeszcze potrzebuję, tzn oprócz ładowarki i kleju? Bec? Jakieś kable? Gniazdka? Gwoździe??

 

Bec to regulator ma w sobie :) ,kable jeżeli byś chciał zrobić lotki to wtedy tak. ,gniazdka? to w pozniejszym czasie :) jakieś t-deansy czy coś ,

 

GWOŹDZIE ?:OOOOO

 

 

6)Czy można kupić kabel aby podłączyć tego DX5e do kompa i polatać symulatorem?

 

Ja mam dx6i i aby polatać na symulatorku wystarczy mi kabelek który posiada z dwóch stron zwykłe "DŻEKI" wiec z dx5 też powinno być :)

 

 

Szczerze mówiąc mógłbyś zakupić emax'a cf 2812 śmigło 6x4E piasty duperele, regulator 25A , 4szt hxt 900 i masz Easy stara jak marzenie :)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za twoją ekspresową odpowiedź. Jedyne wątpliwości jakie mam dotyczą baterii :

 

4)Jaki akumulator – tak żeby nie było za ciężkie i był fun z dłuższego latania

3s 1800mAh powinno wystarczyć :) z 20 min latania, a uwierz mi 20 min to przy lataniu to bardzo długo

 

 

Znalazłem gdzieś na sieci baterie zapasową do Easy Stara w wersji RTF - bateria ma 1200mAh i 7.2V link

 

Sklepy internetowe podaja :"pakiet akumulatorów: Ni-xx 7-8 ogniw lub Li-xx 2 ogniwa "

Wyczytałem ze silnik to Permax 400 - 6V

 

Możliwe że źle pojąłem ale 3s to chyba są 11V. Pomylileś się? Ja coś źle rozumiem? A może tak trzeba zwiększać woltaże? (pamiętajcie że ja lajkonik w tej dziedzinie jestem :P)

 

I na koniec jeszcze jedno pytanko, ogniwa 10C wystarczą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli.. powoli kolego.

Wpisałeś się na to forum wczoraj, a dziś zasypujesz totalnie lamerskimi pytaniami i oczekujesz odpowiedzi. Może i słusznie. Ale odpowiedzi na Twoje pytania, aby wzbogaciły Cie w wiedzę musiałyby być baaardzo obszerne. Postaraj się sam poszukać na forum odpowiedzi na podstawowe pytania, daj sobie kilka dni na naukę podstaw. Bo w ten sposób szybko wykorzystasz kredyt zaufania, i chęci pomocy jaka mamy.

Na początek trochę Ci pomogę i rzucę kilka impresji tematycznych.

Rodzaje silników (szczotka bezszczotka) i regulatory do nich.

Sposób podłączania, serwa, odbiornik, BEC regler, akumulatory (rodzaje -ładowarki).

Esy Star - konfiguracje napędu, sposoby wykorzystania (motoszybowiec, szybowiec, platforma RC-CAM).

Obciążenie powierzchni płata, położenie środka ciężkości.

 

 

Jeżeli coś pominąłem to poproszę kolegów o uzupełnienie.

 

Pozdrawiam

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

3s 1800mAh powinno wystarczyć z 20 min latania, a uwierz mi 20 min to przy lataniu to bardzo długo

Kolego Cimek, dajesz dobre rady koledze, który zamierza zdaje się latać na oryginalnym silniku szczotkowym Permax 400. Silnik ten zaprojektowany jest do zasilania napięciem 6V. Ty koledze proponujesz pakiet o dwa razy większym napięciu. Nie zwracasz koledze uwagi na to, że żywotność silnika przy takim napięciu znacząco spadnie...

A te 20 minut latania... Ja na pakiecie 2S 1000 mAh i szczotkowym silniku bez problemu latałem pół godziny. Easy Star to motoszybowiec i nie musi pracować cały czas na full obrotach.

Strasznie mnie denerwują takie "dobre rady"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy starem na orginalnym silniku z zestawu latam , ale zrezygnowałem ze śmiła z zestawu i kupiłem =śmigło-http://modele.sklep.pl/product_info.php? piaste produhttp://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=12089cts_id=868

kołpak http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=854

pakiet http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=607

przy tym pakiecie i przy pakiecie LIPOL model należy z przodu doważyć ,Najlepiej sprawdzają się serwa HS_81 lub http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=7941

Regulator ten , lepiej mieć lekki zapas http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.