Skocz do zawartości

symulator E-SKY kilka pytań


pavlo

Rekomendowane odpowiedzi

Buszując po forum widzę, że można użyć tego urządzenia jako altrenatywy dla mojej MC-12.

E-SKY, http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6462

 

Rozważam użycie tego smulatora do współpracy z moim laptopem,ponieważ nie bardzo wiem jak zakończy się moja walka z użyciem kabla pod LPT i mojej MC-12.

 

Mam kilka pytań. Będę wdzięczny za uwagi.

 

1) Czy da się ustawić drągi na MODE 2(gaz kierunek w lewy drąg, lotki i wysokość prawy)?

2) czy lewy drążek ma możliwość ustawienia "gaz" w pozycji ustalonej(nie powraca samoistnie do neutrum)?

3)Standardowo widzę podpięcie pod USB, czy działa to z FMS'em bez żadnych kombinacji z instalacją ppjoy i itp.?

4) Czy nie ma problemu z wykorzystaniem opcji "INV" oraz "EXP",które programowo daje FMS(domyślam się że nie :) )?

5) Próbował ktoś podpiąć laptopa do TV, aby mieć dużą panoramę :) ?

Mam taki zamiar.

6) Jakie inne symulatory potrafi obsłużyć ten interfejs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item891289251_promocja_interfejs_usb_od_modelloo_warto.html

 

ja ostatnio kupiłem coś takiego i jestem zadowolony. Nie ma sensu pakować się w jakieś Eskaje. Jak na razie testowałem i działa z AeroFly Professional Deluxe oraz FMS. Na weekndzie postaram się sprawdzić jak współpracuje z innymi symulatorami.

 

Ja mam Graupnera Mx-16s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ale w calibrate nie wychyla mi sie w ogole lewa manetka kierunek i wysokosci jest

 

Zrobiłem kalibracje ale tylko jedna oś chodzi w krzyżu kontrlerów gier druga jest jakos dziwnie jako suwak.Poprzedni Symulator tzn joystik chodził inaczej panelu sterowania.

 

Prawa manetka chodzi w krzyżu kalibracji i dział w symku prawa manetka działa poza krzyżem i jest martwa w symulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wchodze w aerofly daje calibrate ruszam dragami i chodzi tylko jedna manetka druga nie reaguje na ruchy.Do połowy na czerwoną swiecą tylko dwa czrwone paseczki.Miałem juz aerofly nie raz pod innymi kontrolerami i wszystko chodziło pieknie.

 

Gdy podłacze swój stary nadajnik pod USB automatycznie w calibrate mam wysuniete 4 kanały i widze, że są aktywne poruszając manetkami obecnie tak jak pisałem wczesniej są tylko 2 kanały aktywne.W opcjach zaawansowanych aerofly gdzie są dostepne miksery i ponad 30 pozycji na liscie nigdzie nie wychyla sie suwak kontrolny drugiej manetki.

 

Jeden z forumowiczów polecił program pp joy , ale niestety po jego konfiguracji w panelu sterowania dodatkowy kontroler zrobiony przez program nie reaguje na ruchy, a ustawienie wykonałem zgodnie z instrukcją programu.

 

Problem jest z wykryciem dwóch osi lewej manetki Aerofly tego nie widzi.

 

Mogę isc na łatwizne i podpiąc swój nadajnik, którym latam na codzien ale szkoda mi go bo na symulatorze sporo latam i nie chce niepotrzebnie eksploatować nadajnika, więc powalczyc muszę z e sky :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy kontroler zrobiony przez program nie reaguje na ruchy

Ja również tak miałem. Ale po odpaleniu symulatora, wszystko ładnie chodziło ;) Spróbuj jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o symulatorze E-SKY więc i ja zapytam.

Ma ktoś te cudo? Jak to się sprawuje?

 

Pytam bo posiadam naprawdę podstawową aparaturę, co prawda 4ch ale beż żadnych gniazd trenera, więc sobie nie podłączę. Jedyna alternatywa to właśnie tytułowy symulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.