Skocz do zawartości

Żaglówka na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Co polecicie na początek z żaglówek mojej 15letniej córce?

Sam z przerwami modeluję już ze 30 lat,ale są to FLY RC :D

 

Interesowałem się np:

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXKF85&P=ML

 

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXJKX7&P=7

 

Długość kadłuba to ok 80 cm,lub więcej.

 

Chcę na ten cel razem z wyposażeniem RC przeznaczyć ok. 600 zł

 

Na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze jachtu?

Może są jakieś sprawdzone konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ale obiecałem bratankowi że "ulepię" mu żaglówkę na wakacje.

Jest taka klasa XL25 - małych żaglówek. Niemcy zachwycają się tą klasą. Może spróbowałbyś się z tym zmierzyć ?

Prosta jak budowa cepa.

 

Tutaj jest link do strony. Plany sobie ściągniesz.

 

Wydaje mi się że którymś numerze "RC Przegląd modelarski" Michał Daranowski pisał coś o tej klasie. Może była jakaś relacja ? Poszukam i zrobię skan jeżeli jesteś zainteresowany.

 

Edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze,dopiero teraz zauważyłem Twój temat.

 

Powiem tak, na początek coś większego (oczywiście w miarę możliwości finansowych-nie wiadomo czy córka złapie bakcyla) i stosunkowo lekki wiaterek.

Na spokojnie i powoli się wyczuje łódkę ( i nauczy się korzystać z wiatru) , a w razie jakiegoś błędu nie będzie wywrotki.

 

Victoria powinna być OK , tylko pamiętaj - na początek bez sztormowania.

 

Stopy wody pod kilem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Raczej stawiam na tą Nirvanę ponieważ jest: ready to sail :D

Za wiele różnych hobby.Mój udział w przygotowaniu modelu ograniczam do najbardziej niezbędnych czynności, albo tych które lubię.

 

Jeśli chodzi ryzyko "niezłapania" bakcyla przez córkę, to nie problem bo ja już też chcę mieć żaglówkę oprócz samolotów :D

Kiedyś pływałem pod żaglami.

 

Pozdrówka,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Nie tylko Niemcy ostatnio bardzo pasjonuję się także żaglówkami, które bez demontażu zmieszczą się na tylnej półce w każdym samochodzie, nie trzeba za nie płacić jak za bagaż w tramwaju czy autobusie, można pośmigać nawet w miejskiej sadzawce, a do tego dobrze komponują się w (z zasady niewielkich) młodzieżowych pokojach.

Jest w świecie produkowanych wiele gotowych zestawów w cenie znacznie niższej niż w/w (polskie "gotowce" dopiero się rodzą, ale już można pytać...)

Są też organizowane (już w te wakacje) międzynarodowe zawody dla kapitanów (i kapitanek!) takich łódek we Wrocławiu...

Więcej tutaj .

 

Pozdrawiam

PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.