Skocz do zawartości

hm. Jakby tą przygodę zaczać-ojciec i 8 letni syn- dylematy


m-muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć - od razu przepraszam jesli piszę w złym miejscu, ale mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem regulamin i to jest własnie to miejsce.

 

Wszystko się zaczęło od tego, że mój syn ( 8 lat - pierwsza klasa ) przypadkowo wszedł na youtube z filmem modelarskim. Później ogladał coś na Discovery .... no i się zaczęlo wiercenie dziury w brzuchu u ojca :)

Wiec zacząłem czytać , oglądać itp itd - i sam się zainteresowałem.

Ale wiadomo potrzeba do tego trochę rzeczy i tutaj mnóstwo dylematów jeśli chodzi o mojego syna.

 

1) Czy Easy star, Easy Cub, Multi - Mag

2) Chcemy coś sami zbudować z depronu - ale co? żeby budowa była mało skomplikowana a jednocześnie żeby to że tak powiem " samo latało " jak na nasze umiejętności.

3) Skąd wziąć instrukcję - taką dla totalnych amatorów , a więc od A -Z

4) Jakie wyposażenie - silniki, pakiety, serwa, ładowarki,

 

CO MAMY - A RACZEJ CO DO NAS LECI Z USA

 

1) Aparatura Futaba 4 kanałowa ( jakaś starsza )

2) Aparatura Futaba T7c

3) Symulator AeroFly Professional Deluxe

4) DUŻO ZAPAŁU I CHĘCI

5) CIERPLIWOŚĆ - się zobaczy !!!!! :)

 

Jeśli ktoś zechciałby nam pomóc - bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Czekamy na wszelkie sugestie tutaj na forum i na gg: 928801 i mailu: m-muzyk@o2.pl

A przy okazji serdecznie pozdrawiamy wszystkich modelarzy.

 

Wojtek & Son Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wklep do szukajki rwd 5

To model idealny dla Ciebie

Poczytaj na jego temat na temat jego wyposazenia

Sa dokladne plany z depronu i szczegolowa instrukcja budowy , jest kilka set postow na temat budowy tego modelu

Plany opracowal Skazoo

Jan

 

Ps . A w czasie budowy zapoznasz sie z reszta wyposazenia o ktore pytales na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czołem!

1)Easy Star-jest w miarę dobry na początek , jednym z plusów jest umieszczony silnik z tył , co powoduje zminimalizowanie ugięcia wału silnika poprzez uderzenie modelu o ziemię.

 

Ja bym polecił jeszcze inny model : Easy glider- jest to jeden z najbardziej polecanych modeli na początek. Jest wytrzymały i wybacza błędy.

2)Polecam jak na pierwszy model do budowy RWD-5 by SKAZOO, jest wiele relacji na forum z opisem budowy.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12831&start=0

3)Każdy modelarz powinien wiedzieć rzeczy takie jak:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13141&start=0

4) wyposażenie zależy od kwoty jaką pan dysponuje.

Silnik- może to być jeden z tańszych Tower Pro -30zł

Pakiet- turnigy 3s 1300mah - 40-50zł

Serwa - Tower Pro 9g lub 5g - 20zł/szt.

Ładowarka - E-sky z balanserem - 40-50zł

 

ps.

Janosik72 byłeś szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na konstrukcje ToTo - 0 Motylastego.

 

 

Moim pierwszym modelem był wlaśnie ToTo - 0, i nauczyłem sie na nim latać.

 

 

A powiedzcie - czy 8 lat to nie za szybko jak na początki modelarstwa. Wojtek

 

Mało, ale jeśli masz uzdolnionego syna to kto wie : :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten młodziak mnie zaskoczył :) Mój Bartek ma za sobą FOX-a i tym podobne.

A TOTO -0, macie jakis linki do planów i budowy, które poprowadzą mnie za rękę jak przedszkolaka ?

 

P.S - Pewnie jeszcze dzisiaj odwiedzę Castorame. A' propos - co proponujecie na podkład biurkowy żeby nie załatwić go od razu nożykiem ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co proponujecie na podkład biurkowy żeby nie załatwić go od razu nożykiem ?????

Najlepszym rozwiązaniem była by mata do cięcia OLFA . Jeżeli takiej nie zamierzasz kupic, to gumoleum (wykładzina taka gumowa) powinna w części ochronic blat.

 

 

Co do planów i opisu - http://www.tbm.lasowice.net/toto000a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S - Pewnie jeszcze dzisiaj odwiedzę Castorame. A' propos - co proponujecie na podkład biurkowy żeby nie załatwić go od razu nożykiem ?????

Np. panel podłogowy, jakaś deska, szkło, a nawet mata do cięcia : http://www.emodel.pl/materialy-do-budowy-modeli-narzedzia-olfa-c-71_114.html

 

:wink:

 

edit// szybszy byles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojemu synkowi wybaczymy, ale w twoim wieku wypada umieć:

używać wyszukiwarki, wyszukiwać informacji na forach (opcja szukaj), samodzielnie zdobywać wiedzę. Daj przykład dziecku! Póki co pytasz o same rzeczy doskonale i wielokrotnie opisane na tym forum.

A potem się dziwimy, że nastolatkowie się tak zachowują :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się przekonałem, że jest on bardzo zainfekowany modelarstwem.

Jak by został dłużej u mnie to oblatał by wszystkie modele z AeroFly. 8)

 

PS: Przekonaj go jednak do Easy Stara, bo Easy Cub będzie cięższy do naprawy. :twisted:

 

 

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich modelarzy na wspólne latanie.

Kontakt GG 10344736

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkało Cię Wojtku to co mnie kilka lat temu jak mój syn miał 8 lat :lol: . Kolega syna dostał w prezencie jakiś śmieszny samolocik ,sterowany tylko silnikami i mój synek też drążył dziurę w brzuchu że on chce też taki :twisted:

Ja miałem o tyle lepiej że modelarstwem zajmowałem się jeszcze przez kilka lat zanim syn przyszedł na świat i zbudowałem mu na początek właśnie RWD które zaprojektował skazoo

 

Tu masz link do opisu budowy rwd

 

Musisz wziąć poprawkę na to że ten model był projektowany pod silnik szczotkowy ,czyli ciężki i o mniejszej mocy niż silniki 3F ( bezszczotkowe, zasilane np. z li-poli które teraz się stosuje ).

Poczytaj sobie na tym forum o współczesnych :lol: adaptacjach , tego modelu na silnik bezszczotkowy zasilany bateriami Li-pol .

Jeśli chcesz kupić gotowy model to polecam Easy Stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.