myszorek1212 Opublikowano 27 Marca 2010 Opublikowano 27 Marca 2010 Witam! Jako, że Lama ma skrzywiony wał, postanowiłem wykorzystać jej wnętrzności. Powstało coś podobne do "delty". Oczywiście nie wytrzymałem i nie czekałem, aż wiatr ustanie i troszkę uszkodziłem maszynę, lecz po naprawie poczekałem do wieczora i wiatr ucichł. Pierwszy lot odbyłem na boisku piłkarskim (2 boiska pełnowymiarowe obok siebie). Nie zabrakło kibiców (około 10 poniżej 12 lat :) ). A więc do dzieła... silniki na max i ..... poleciał :). Nie wiedziałem, że sterowanie takim cackiem jest takie łatwe. Nie da się opisać wrażeń z tego lotu. Po chwili latania pierwsze lądowanie i było bardzo dobre i nic się nie uszkodziło. Nawet da się tym poszybować przez chwilkę. Poniżej zamieszczam zdjęcia i filmik z 1-szego lotu. Film z lotów: Pozdrawiam! i czekam na komentarze.
HubertFab Opublikowano 27 Marca 2010 Opublikowano 27 Marca 2010 A czy jak poruszasz drążkiem kierunku (obrót lamy) to silniki zmieniają swoją prędkość? Bo tak działał obrót w lamie jak dobrze pamiętam.
myszorek1212 Opublikowano 27 Marca 2010 Autor Opublikowano 27 Marca 2010 Tak, dobrze pamiętasz, lecz zapomniałem przetestować jak to działa w locie....
HubertFab Opublikowano 27 Marca 2010 Opublikowano 27 Marca 2010 Mogłeś użyć jakiegoś innego koloru taśmy przy budowie. Czerwony, zielony, niebieski, lub nawet bezbarwna wyglądała by o niebo lepiej niż ta brązowa. Ale to przy kolejnym modelu już będziesz wiedział. :mrgreen:
Gość Squa Opublikowano 27 Marca 2010 Opublikowano 27 Marca 2010 Miałeś dobry pomysł . Jak na samoróbkę bez żadnych planów ani nic to całkiem nieźle . Gratuluję pomysłu i wykonania Jak już będziesz znał jego wady i zalety to spróbuj bardziej estetycznie go wykonać Pozdrawiam.
myszorek1212 Opublikowano 28 Marca 2010 Autor Opublikowano 28 Marca 2010 Znaczy się to nie jest wymyślone przeze mnie. Wzorowałem się na tym . Pozdrawiam!
Gość Squa Opublikowano 28 Marca 2010 Opublikowano 28 Marca 2010 Ale pomimo to masz moje gratulację, bo jestem naprawdę wielce zdziwiony co do właściwości lotnych tego skrzydła Udoskonal tą wersję troche ; )
myszorek1212 Opublikowano 28 Marca 2010 Autor Opublikowano 28 Marca 2010 Niestety dzisiaj była druga kraksa. Chciałem przetestować sterowanie za pomocą silników, wspominał o tym HubertFab. Zadziałało to jak lotki.... Ostry skręt w lewo+niska wysokość=kret. Model trochę zniszczony, lecz już naprawiony i lata. Lecz jest trochę cięższy i wolniej lata i krócej. Już wiem, które miejsca są wrażliwe na uszkodzenia, więc pora zrobić drugi model, ładniejszy i mocniejszy, a ten model nazwany będzie "Prototypem". Pozdrawiam! Zdjęcia uszkodzeń wstawię potem.
Gość Squa Opublikowano 28 Marca 2010 Opublikowano 28 Marca 2010 A jak szybko ten model Ci reaguje na ruchy drążka ? Tak jak w Lamie stopniowo czy "agresywny" obrót ? ;>
myszorek1212 Opublikowano 28 Marca 2010 Autor Opublikowano 28 Marca 2010 Znaczy się to było tak: lecę i nagle drążek na max w lewo i puściłem a on się obrócił o 90* i leciał bokiem, więc raczej "agresywnie".
Gość Squa Opublikowano 28 Marca 2010 Opublikowano 28 Marca 2010 to znaczy że niezły bedzie ten model do 3D ;D
myszorek1212 Opublikowano 28 Marca 2010 Autor Opublikowano 28 Marca 2010 Odbyło się kolejne latanie. Tym razem z mocniejszym wiatrem. Ciężko się sterowało, lecz było fajnie nauczyć się latać w wietrzną pogodę. Samolot cały, bez uszkodzeń. Tak jak mówiłem wcześniej wstawiam zdjęcia po porannym krecie: Wiem, że ładnie posklejany to on nie jest, lecz to tylko "Prototyp". Następna wersja 1.1v będzie mocniejsza i ładniejsza. Pozdrawiam!
Gość Squa Opublikowano 28 Marca 2010 Opublikowano 28 Marca 2010 Nie jest źle Tylko pamiętaj , że przy każdym sklejaniu i dokładaniu usztywnień i el. zastępczych obciążasz model i zmieniasz jego ś.c. Co za tym idzie inny komfort z lotu i mniejsza wytrzymałość pakietu . A o ile się nie myle to ten od lamy ma tylko 800mAh.
myszorek1212 Opublikowano 28 Marca 2010 Autor Opublikowano 28 Marca 2010 Tak ten od lamy ma tylko 800mAh. Niestety model został zniszczony z niewiadomych mi przyczyn. Było tak: pakiet naładowany, model dokładnie sprawdzony, odpalam nadajnik, następnie odbiornik, szybki test serw i silników... wszystko działa więc do dzieła. Obroty na maxa i w górę. Zrobiłem 2 rundy wokół boiska. Chciałem się wyżej wzbić więc stopniowo ciągnę go w górę. Kąt nie był zbyt duży, lecz nagle model przestał na wszystko reagować. Silniki się wyłączyły i model do dołu. Tuż przed samą ziemią zaczął się sam stabilizować i skończyło się na długim ślizgu po trawie. Model nie był daleko, latałem na dalsze odległości, a wyglądało to na brak zasięgu. Więc wszystko sprawdzam i drugi lot. Leci, lecz zaczyna go znosić na bok, próba lądowania lecz wiatr wszystko popsuł i model został zniszczony. Najbardziej mnie ciekawi dlaczego przestał reagować??? Model nie zostanie naprawiony, ponieważ zbuduję jego nową wersję 1.1v. Pozdrawiam!
KaliN Opublikowano 28 Marca 2010 Opublikowano 28 Marca 2010 to znaczy że niezły bedzie ten model do 3D ;D No nie byłbym taki tego pewien. Wiesz w ogóle co to jest 3D ? To nie jest radosne latanie ( beczka, pętla, beczka, lot na plecach) , tylko określone figury których nie da się zrobić tego typu modelem (jestem tego pewien). Tylko pamiętaj , że przy każdym sklejaniu i dokładaniu usztywnień i el. zastępczych obciążasz model i zmieniasz jego ś.c. Czy uważasz że 3 paski depronu aż tak obciążą model ze zmienią położenie ś.ć. Co najwyżej to mogą zmienić opływ powietrza.
Callab Opublikowano 29 Marca 2010 Opublikowano 29 Marca 2010 Marcin gratuluję inicjatywy i zbudowania modelu, który lata. Na pewno sprawiło Ci to wielką radochę. Ale niestety muszę przyznać, że wygląd tego modelu jest straszny! Przedstawiłeś nam tu obraz zaprzeczający idei modelarstwa. Mam nadzieję, że na następny Twój model już będzie dało się patrzeć. Niemniej jednak fajnie, że go zrobiłeś. Powodzenie, przy budowie następnej wersji :-)
Gość Squa Opublikowano 29 Marca 2010 Opublikowano 29 Marca 2010 No nie byłbym taki tego pewien. Wiesz w ogóle co to jest 3D ? To nie jest radosne latanie ( beczka, pętla, beczka, lot na plecach) , tylko określone figury których nie da się zrobić tego typu modelem (jestem tego pewien). A mi właśnie chodziło o takie proste "wygibasy" jak beczka lot na plecach itp. Czy uważasz że 3 paski depronu aż tak obciążą model ze zmienią położenie ś.ć. Co najwyżej to mogą zmienić opływ powietrza. 3 paski razy ( juz 4 krety o ile się nie mylę ) razy kolejne krety to sie tego nazbiera ..
308_Martinez Opublikowano 10 Kwietnia 2010 Opublikowano 10 Kwietnia 2010 Hej! to jeden z pierwszych modeli samolotu(stałopłata)wykonanych na tailach z lamy. Młodzieńcze!!! Już sam fakt że zmusiłeś ten statek powietrzny do sterowanego lotu zasłóguje na NOBLA! Naprawdę musiałeś się sporo czasu zastanawiać ,w jaki sposób to wszystko zestroić! Sam nad tym rozmyślałem parę razy ,a tu taki DELTADART Tak!!! Trzymaj i myśl dalej :idea: proszę zwrócić uwagę iż w modelu tej DELTY: NIE!!!ma MIXERA a i tak LATA :* ps.to model doświadczalny .A nie pokazowy sprawdza założenia konstrukcyjne!!! Marcin DAVAJ,DAVAJ-do przodu :twisted:
myszorek1212 Opublikowano 11 Kwietnia 2010 Autor Opublikowano 11 Kwietnia 2010 Niestety, następnego modelu nie będzie, ponieważ zostało uszkodzone 4in1, a dokładniej jest problem z pracą silników. Jak lekko dodaje gazu do kręci się jeden silnik na maxa, dodam więcej to kręcą się 2 silniki z różną szybkością, z czego jeden "przerywa". Jak uda mi się naprawić to będę latał dalej. Pozdrawiam!
Gość Squa Opublikowano 11 Kwietnia 2010 Opublikowano 11 Kwietnia 2010 To dokup na allegro. Ej właśnie co Ci się dokładnie zepsuło ? Ja od mojej lamy mam właśnie na sprzedaż za grosze moduł 3 in 1. Czyli ta część bez kwarca ; ) Jestes zainteresowany ?
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.