Skocz do zawartości

TOTO-0


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno . Co do lotek to nie będę musiał nawet łączyć dwóch serw. Bo w lamerskim odbiorniku kanał 1 i 6 jest taki sam. Tzn podłączyłem 2 serwa , 1 do ch1 , 2 do ch6 i działają obie razem. Czyli wystarczy zamontować 2 serwa po jednym na skrzydle i lotki będą chodzić tak jak by posiadały różnicowe wychylenie lotek. Wieczorem zamieszczę filmik, żeby pokazać jak to chodzi ; )

 

I wtedy lotki mam w drążku razem z gazem po prawej stronie. Można to zmienić ? Tzn zamienić lotki z kierunkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Gdybyś miał inna aparaturę z możliwością zmianą MODE to wtedy bezproblemowo byś to zrobił. Lecz takiej nie posiadasz więc musisz korzystać z kabla "Y" i podpiąć pod jeden kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma MODE wspólnmego z V kablem od lotek

To, że wtedy złączone 2 serwa od lotek podepnę w kanał od kierunku , a kierunek w odbiorniku podepnę pod lotki. I wtedy się zamieni wszystko miejscami ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 godzin wykonywałem schemat elementów elektroniki w moim TOTO . Zresztą powinien też pasować do innych modeli z lotkami . Oto on :

 

Dołączona grafika

 

Jeśli widzicie jakieś błędy to mnie poprawcie. ; )

 

PS: SCHEMAT W CAŁOŚCI WYKONANY PRZEZE MNIE , TAKŻE ZASTRZEGAM SOBIE INNE WYKORZYSTYWANIE NIŻ NA FORUM PFMRC.EU LUB RCCLUB.EU . SQUA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd, regulator powinien być podpięty pod 3 kanał

Tak też myślałem, postanowiłem strzelać ; D widziałem że nieparzysty kanał na 100 %. Zaraz bedzie edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squa, pomyliłeś więcej.

Gdybyś przeczytał, co Ci ludzie odpisują, to byś wiedział.

 

Nadajnik z Lamy pozwoli Ci na sterowanie (licząc po numerach kanałów):

1. Lotkami (2 serwa można podpiąć kabelkiem Y ale będą się jednakowo wychylać, trzeba je odpowiednio mechanicznie zabudować żeby wychylały lotki we właściwą stronę)

2. Sterem wysokości

3. Silnikiem

4. Sterem kierunku

 

Kolejność kanałów zależy od nadajnika. Gdybyś miał nadajnik JR/Graupner, to kolejność będzie inna.

Mode 1-4 ustala, gdzie na drążkach jest która funkcja, a gdzie to jest potem w odbiorniku zależy od firmy i standardu nadajnika.

W Lamie jest standard Futaba/Hitec - jak wyżej.

Oczywiście możesz sobie przemieszać Mode i kanały jak chcesz, ale jak kupisz lepszy nadajnik, to się możesz zdziwić że nie działa jak chciałeś i miksuje kierunek do silnika, zamiast klapy do lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27, no wiem ;DDD ale jak byś poczytał kilka postów wcześniej to byś wiedział że było źle i musiałem poprzestawiać złączki. Były dwie opcje: poprzemieszczac wszystko gdzie indziej zeby pasowalo albo zmienic numerki ;D Wiec opcja druga była lepsza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.