Skocz do zawartości

TOTO-0


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Poszukaj w swojej okolicy. Ja kupuję w małym sklepiku z materiałami budowlanymi koło domu, mają różne grubości. Może w twojej okolicy też znajdziesz coś takiego. Pytaj od razu o żywicę. Zasadniczo do takich rzeczy używa się EPIDIAN 35 i utwardzacz Z-1. Poszperałem nawet za ciebie :mrgreen: i coś tam w tym twoim mmieście znalazłem.

SIKKENS. LAKIERY I AKCESORIA LAKIERNICZE

PL. SIENKIEWICZA 9

64-500 SZAMOTUŁY , WIELKOPOLSKIE

 

Telefon: (061) 2924991

Zadzwoń i zapytaj.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jutro po szkole odrazu sie wybiore ;) Jaki to jest koszt mniej wiecej ?

 

PS: Mam pytanie co do mocowania serw. Chcialbym zamocowac serwa nie na pólce w kadlubie tylko na bocznej zewnetrznej scianie kadluba. Czy to cos zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt jest mniej więcej niewielki :mrgreen:

Serwa możesz zamocować gdzie ci się podoba, tylko po co kolejny raz chcesz sobie skomplikować życie? Wydaje mi się, że model wygląda lepiej gdy serwa i cięgna są schowane w środku kadłuba. Masz jakiś problem z zamocowaniem ich wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4606

Ta zewnętrzna rurka o śr. 3mm jest wklejona do modelu, a ta cieńsza porusza się w niej z lekkim luzem.W tej cieńszej jest jeszcze otwór na drut 0,8mm, który również porusza się z luzem.Masz inne bowdeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaaa ;D sory ale z obrazków wydedukowałem że bowden to taki drut i na nim 2 koszulki termokurczliwe ;) no to świetnie ;) to nie bede musiał serw dawać na zewnątrz ;)

 

PS: czym "pokryć" lub "zaszpachlowac" ubytki na zewnatrz w depronie ? bo gdzie nie gdzie za ostro przytarłem i drobne kawałki odpadły ale to nieestetycznie wyglada ;/ wiec macie jakies sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są koszulki termokurczliwe, to są rurki z plastiku o ściankach grubości ok. 0.5mm. Pasują do siebie idealnie i kupuje się gotowe. Tu masz lepsze foto

http://modele.sklep.pl/images/m%20bowden%20cz%20logo.jpg

Rurki termokurczliwe raczej się nie sprawdzą, są za giętkie. Ten drut wkleja się na końcu, tylko kilka centymetrów i przykręca do serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć modelu po oszlifowaniu ;)

 

Obecnie szukam sposobu na wypełnienie tych dziurek bo chcę już zacząć kryć model folią ;)

 

Zamontowane również serwa. Jeszcze tylko bowdeny i będę mocować stery ;) To tyle ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I ogólny pogląd na dotychczasową pracę ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepiej. Przy energicznym zaciągnięciu SW na ster działają znaczne siły. Może się zdarzyć, że podczas ciasnej pętli serwo Ci się po prostu wyrwie z mocowania.

Ja bym Ci radził to jednak wzmocnić. Prosta sprawa. Nakleić dwa cieniutkie paski ze sklejki (ewentualnie balsy) przy w miejscach gdzie powinny być kręty mocujące serwa i w to je wkręcić. Mało roboty, a masz pewność, że nic nie odpadnie. Lepiej dmuchać na zimne niż potem zbierać model z ziemi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.