Skocz do zawartości

TOTO-0


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i stało się ;| Pierwszy błąd a zarazem ostateczny. Przy laminowaniu żywicą polimerową z utwardzaczem po 5 min wypaliło mi cały kadłub z przodu . Na moje oko jest dupa i nic już z tym modelem nie da się zrobić. Pozostaje tylko odkleić tylni statecznik i wyjąć serwa. Ale muszę przyznać że dzięki temu modelowi dużo się nauczyłem a zarazem napaliłem się na kolejny model.

 

Tak więc temat mojego TOTO-0 zakończony. Teraz tylko czas na pomysł innego modelu. Zapewne niedługo nowy temat ;) Dzięki za współpracę . Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dokończę tego TOTO. Miał być jako pierwszy i będzie . Także jak kolega Łukasz mi wydrukuje szablony to dzisiaj ruszam z budową a jako że następny tydzień cały wolny to może dotre do tego samego momentu co byłem już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminowałem żywicą polimerową zakupioną w sklepie lakierniczym. Do tego jakiś różowy utwardzacz. Twarde się zrobiło ale stopiło cały przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak na szybko i krótko relacja z obecnego stanu nowego TOTO-0 ; )

 

1. Wycięte i sklejone taśma przezroczystą szablony ( wydrukowane dzięki Łukaszowi )

 

Dołączona grafika

 

2. W czasie klejenia szablonów do depronu wyciąłem sobie listewki depronowe 6x6.

 

Dołączona grafika

 

3. Do zaznaczenia linii znajdującej się 6mm od krawędzi kadłuba i przy okazji do wycinania powyższych listewek użyłem tego profesionalnego osprzętu ;)

 

Dołączona grafika

 

4. Do przyklejenia listewek depronowych 6x6 oraz listewek sosnowych 5x5 użyłem 2 klei.

- depron-depron - POLIMER DRAGONA

- depron-sosna - KLEJ DO DREWNA I STYROPIANU DRAGONA

 

Dołączona grafika

 

5. Do przyklejenia wręgi zwykły POLIMER DRAGONA.

 

Dołączona grafika

 

6. Od razu wyciąłem i zrobiłem ster wysokości wraz z wklejeniem orczyka ;)

 

Dołączona grafika

 

7. Pogląd na drugą stronę SW

 

Dołączona grafika

 

8. Półka na serwo SW jakoś prowizorycznie wzmocniona ;)

 

Dołączona grafika

 

9. Wszystko wyżej ciąłem tym nożykiem, szlifowałem papierem 180 i 240 ;)

 

Dołączona grafika

 

10. Pogląd na dotychczasową pracę ;)

 

Dołączona grafika

 

To tyle. Nie wiem jeszcze czy dam ster kierunku a jeśli dam to serwo z pewnością będzie na zewnątrz gdyż w poprzednim TOTO nie mogłem w kadłubie go zainstalować . Poza tym czekam na odpowiedz Łukasza ile by kosztowało wycięcie CNC wręg i innych drewnianych materiałów . I wtedy produkcja ruszy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie bym wdepnął ale piorun nie trafia 2 razy w to samo miejsce ;) Kupiłem w BRICO klej montażowy (pisało tak: do pianek, styropianu, kasetonów itp) Ale mówię co mi szkodzi wypróbować na kawałku depronu. Nakładam i zaraz ssssssssssssssssssssssss patrzy i linia klejenia wtopiona do środka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kolejny etap prac ;)

 

1. Wklejanie wręg przy pomocy ekierki i kleju "DRAGON- DO DREWNA I STYROPIANU"

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

2. Widok na wszystkie wręgi ;)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

3. Po sklejeniu boków kadłuba, wklejenie usztywnienia.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

4. Wklejanie półki ze sklejki na statecznik poziomy.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

5. Prowizoryczna klapka w przedniej części kadłuba ( chciałem żeby nie była wklejana tylko zamykana ) ;)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

6. Widok na cały kadłub w 95% ukończony ( zostaje usztywnić przód, dać podwozie i serwo na kierunek ) ;)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

7. Widok na półkę z serwem stery wysokości.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

8. Mocowanie steru kierunku ( za kątownik posłużyła listewka sosnowa 5x5 mm )

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

9. Dźwignia steru kierunku ;)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

To tyle ;] Nie wiem czy prace jakoś się ruszą. Co najwyżej wykończę kadłub. Skrzydło i wyposażenie robię i zamawiam dopiero w sierpniu gdyż na początku czerwca już mnie nie będzie w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.