Skocz do zawartości

jak najwięcej informacji o samolotach elektryczmych


kubusman

Rekomendowane odpowiedzi

kubusman,

 

Ochłoń trochę, bo widzę że wszystko chcesz na już, na ten moment! Spokojnie. Tutaj pośpiech jest Twoim największym wrogiem.

 

Po pierwsze, zmień avatar.

 

Po drugie: nie wmówisz nam, że czytałeś forum. Gdybyś choć chwilę poczytał, nie zadawałbyś takich pytań. Przede wszystkim, dział "od czego zacząć". Dowiesz się stamtąd jakie są propozycje na pierwszy model, jak, co i z czym podłączyć, co odpowiada za co (elektronika) i wiele, wiele bardzo przydatnych rzeczy.

 

 

Chcesz mieć wszystko podane na tacy. Proszę Cię. Trochę własnego wkładu i wysiłku w to wszystko. Możemy doradzić który z podanych przez Ciebie modeli wybrać, jak rozwiązać problem, ale z takimi pytaniami jak piszesz to nie wyskakuj.! Czy to takie trudne poczytać !? ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubusman

 

Zgadzam się z wszystkimi nade mną.

 

to dobrze wiem i rozumiem że są dla początkujących. chciałbym się tylko dowiedzieć, jak/na jakiej podstawie działają w sensie że co się z nimi robi, jak działają i jak funkcjonują

jak działają, jak funkcjonują,to jest to samo :wink:

 

hmm. zwykle się nimi lata,chociaż można też nimi polować,to bardziej szybowcami z ostrym nosem..na co?... na KRETY!!

 

a teraz do rzeczy :)

 

Model

ja ci powiem tyle,sam nie dawno zaczynałem rc,zrobiłem podobny temat do twojego,z tą różnicą że po 1,5 strony przeczytanej zdecydowałem się na zefirka (http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm)

 

Aparatura nie pilot !!

następnie nabyłem po okazyjnej cenie aparaturę od ASW-28,przez co 1 zefirek został (wyłączała się w locie,albo traciła zasięg) rozbity,następnie po szybkim uzbieraniu środków,zakupiłem Sanwe VG 6000,ma funkcje których na razie nie użyje,ale są,tak więc polecam,kupić od razu jakąś markową aparaturę :wink:

 

wyposażenie

Wszystko nabyłem u Pana Mirka w abc-rc.pl,wszystko tzn.regiel,silnik,pakiet,ładowarkę,serwa,i całą galanterię

 

tak więc,zbudowałem 2 zefirki,teraz zaczynam budowę wicherka,więc widzisz że to nie takie trudne :D,aaa... i zapewne nie wiesz co to regiel,pakiet itp.. (http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13141),no i najważniejsze,kasa,myślę że jeśli chcesz jakąś przyszłosciową aparaturę,to minimum. 600-700 zł musisz mieć (http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_330_331&products_id=7222) ta będzie w miarę dobra,hmm...no i tu pora skończyć,zaraz dostanę ochrzan że tak sypie linkami,a miałeś sam wszystko znaleźć

 

PS. zgadzam się z Marcusem zmień avatar :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za te apki, reglery i inny pseudo-fachowy bełkot to należy się jakieś specjalne premiowanie - wodzowie wprowadźcie jakieś punkty karne albo inne kary...

Karolu, język przekształca się poprzez upraszczanie. Także w taki sposób tworzy się (niemalże samoistnie) żargon - ten regionalny, ten zawodowy, a także hobbystyczny. To normalny proces, który spełnia dwa zadania - UŁATWIA KOMUNIKACJĘ (poprzez skracanie czasu przekazu) oraz staje się wyróżnikiem danej grupy. Jest to wielce korzystny proces, który może uratować życie.... lub model. Dlaczego? Dlatego, że glajciarz… o przepraszam, pilot paralotni, dostaje informację trwającą 0,5 sekundy: "krawat!!!", a nie dłuższą: "lewa końcówka czaszy zagięła się koledze wplątując się w linki". Ta różnica czasu może decydować o jego życiu. Podobnie w modelarstwie – „masz flatter”, a „lotka w kolegi modelu wpadła w niepokojące wibracje” to prawie to samo. Prawie czyni wielką różnicę.

Jak pisałem żargon jest tez wyróżnikiem danej grupy, a to zwyczajnie miłe i tworzy pewna więź, a nawet klimat.

Zabawne jest, że nawołując do unikania żargonu stosujesz zwrot „wodzowie”. Nie byłbym też skory na Twoim miejscu do nakładania kar i ogólnie restrykcyjnej polityki – to już nie jest kraj milicyjny, a jeszcze nie wyznaniowy. Zatem póki wypowiadający mieszczą się w ramach kulturalnej wypowiedzi, to…. fora ze dwora. Ja proponuję unikania innego rodzaju wypowiedzi, typu: „ręce połamać”, „durny jełop”, „bo bałby się, że tak zarobi w pysk, że chmury ob.... zafajda, tak wysoko poleci”. Czytają nas także dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc każdy zostanie przy swoim zdaniu.

Nie każdemu ten bełkot/żargon odpowiada, a nowi gubią się, bo słowotwórstwo kwitnie... :crazy: i nie zawsze dokładnie wiadomo, o czym ktoś pisze.

 

"...żargon jest tez wyróżnikiem danej grupy, a to zwyczajnie miłe i tworzy pewna więź, a nawet klimat." - Oczywiście; przynależność do wąskiej grupy "wtajemniczonych", reszta to ciemnota.

 

Skróty myślowe to zupełnie inna sprawa; zawsze będzie"prawo, lewo, góra, dół, odpuść, zaciągnij, zakontruj",etc.

 

Nie sądziłem, że moje bardziej dosadne wypowiedzi tak Cię będą razić :oops: Trochę wyrwane z kontekstu.

 

A, co do kraju w jakim żyjemy, również nie mogę podzielić Twego zdania, bo głosowałem, żeby nie było to państwo policyjne, a wyznaniowe to ono już dawno jest, niestety :evil:

 

 

PS

Wyjaśnij, z łaski swojej, "...fora ze dwora..."

Bo w moich stronach znaczy to tyle samo, co: "wynoś się stąd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.