Skocz do zawartości

Jakie wyposażenie do extry


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz wybierać to weź Black-Horse. CMPro nie ma zbyt dobrej opinii u modelarzy - u mnie też (tak najbardiej delikatnie mówiąc).

Co do silnika to w modelach o rozp. 160-175 zupełnie nie widzę zastosowania silnika benzynowego 26cc. Wagowo nie dasz rady.

Inne rozwiązania pod benzynę do tego typu modeli to Saito FG-20 Gas (850g) - ale cena około 500$.

No może jeszcze RCGF 20cc (jest temat: http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=41296 ale do PROFILA a nie do półmakiety)

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dobra cena i dobry model pod 26-30ccm modele które pokazałeś w linku należą do tych które lubią walić się na skrzydło i są dosyć trudne w pilotażu szczególnie z ciężkimi silnikami benzynowymi.

 

Extra którą Ci zaproponowałem jest zaprojektowana do akrobacji 3D specjalnie pod silnik benzynowy i nie będzie problemu ani z wyważenie ani z pilotażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ale co za różnica te 10 cm, przeciez do tej extry co podałem link ( 165 cm) jest proponowany silnik 20 ccm silnik 4T, a wiadomo, ze wyposażenie proponowane jest zaniżone, dla przykładu ja posiadam tego Yaka 54 z Black Horse, i tam proponowany silnik to 7,5 cm 2T, a ja wstawiłem 15ccm 4T i jest w sam raz, dlatego uważam że źle nie zrobie, jak wstawie do tej extry 26 ccm benzyne , a jakby co to silnik mi sie przyda, a ja uzupełnie extre 20ccm 4T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawić możesz :roll: ! Nawet DLE30 tylko, że wtedy zapomnij, że miałeś model, który powinien fajnie latać. Oblicz sobobie obciążenie. Przy powierzchni jaka ma ta extra 43 dm2 i wadze około 4300-4500g jak jak ją zrobisz lekko (z silnikiem benzynowym 26cc (waga RCGF 1080, DLE30 1090g.) Obciążenie jakie będzie miał twój model to ponad 100g/dm2.

 

Pomyśł o silniku w granicach 650-850g. Np. OS 110FSa (670g), albo tak jak mówiłem wcześniej saito FG 20 (850g). Ostatecznie ASP 120 (890g).

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.