Skocz do zawartości

Motoszybowiec 2300g - dobór silnika


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie do bardziej obeznanych ode mnie. Jestem w trakcie budowy modelu, jak w temacie. Stanąłem teraz w trudnym punkcie, bo nie wiem jaki wsadzić do niego motor. Zależy mi, żeby model szedł w górę jak najbardziej pionowo :twisted: :twisted: :crazy:

Wypatrzyłem na HK coś takiego:

TGY AerodriveXp SK Series 42-40 750Kv / 600W

I moje pytanie: Czy model przy reglu 60A i pakiecie 5s ma szanse spełnić moje oczekiwania? Nie chciałbym już na pewno dorzucać tam kolejnej celi, ze względu na rosnącą masę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w szybowcu prawie zero chłodzenia

trudno sie nie zgodzic z tym stwierdzeniem, ale ... Eryk ma zamiar polatac szybowcem i czy będzie wobec tego używał napędu non stop? Raczej nie. Lekkie przegrzanie nie wpłynie zasadniczo na jakośc napędu. Eryk, masa 2300 g modelu gotowego do lotu?

http://www.ecalc.ch/motorcalc_e.htm?castle - zawsze możesz skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 2300 to przewidywana masa modelu gotowego do lotu.

Średnica silnika to w tym wypadku najmniejszy problem, bo kadłub mam dość obszerny, choć przyznam, że mając mniejszą średnicę, mogę pchnąć wszystko bardziej do przodu, będzie trochę łatwiej z wyważeniem.

Ten silnik, który podał Paweł również brałem pod uwagę, wypada dużo lepiej od poprzedniego w cenie.

 

Czyli mając silnik o ciągu, załóżmy 2,5 kg, śmigło udźwignie model, zatem dodając do tego siły aerodynamiczne, pęd i prędkość modelu po rozpędzeniu nad ziemią, POWINIEN osiągnąć kąt wznoszenia 60-70st .. ?

 

PS. Paweł, jakie masz doświadczenia z tym silnikiem, który podałeś?

PS2. Podobne pytanie do Mateusza, jakie są Twoje doświadczenia z silnikiem o którym pisałem w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam go w funtanie 1.2m 1.5kg na 4 celach i mimo że ma gruby profil to ze śmigłem 14x7 lata bardzo szybko, używam regulatora tr plush 40A ale chyba ma słaby prąd chwilowy bo się czasami "dławi" przy zawisie ale może to być tez wina pakietów sprawdzę to jak dojdą mi pakiety z chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze wątek użytkownika @FPV Olo, tam konfiguracja podobna do Twojej Pawle, z tym, że model lżejszy od mojego. Po analizie tego, co jest podawane na bieżąco na ekranie, wznoszenie dość dobre. Nadal jednak nie jestem pewny, czy ten silnik będzie miał na tyle dużą sprawność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten silnik będzie miał na tyle dużą sprawność

 

to znaczy na ile dużą ? to jest bardzo tani silnik i niemożna od niego oczekiwać cudów

pamiętaj że to motoszybowiec i silnik działa tylko przez chwilę, mnie pakiet 2200 4s wystarcza na 5-6 minut pracy na max gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że wezmę ten mniejszy silnik ze śmigłem 13x7", a do tego pakiet 4s. Jeżeli się nie sprawdzi, kupię większy..

Niemniej, jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś uwagi, proszę je ujawnić, do zakupów mam jeszcze trochę czasu, więc mogę się zastanawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.