Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie sprzętu


ValdeK

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wielkie dzięki, rozwiał Pan moje wątpliwości i zrobie tak jak Pan radzi. 30cm na 2.5cm lotka, 1 serwo na 1 lotke. Git już chyba wszystko wiem :D Kolejne pytanko mi się nasuneło. EPP jest takie 'grutkowate' staram się wygładzić wszelkie powierzchnie pumeksem i jako tako widać efekty lecz nie jest to tak gładkie jak pupa niemowlęcia. Próbować czegoś innego czy zostawić tak jak jest i pomalować to farbą/spray'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Elaporu nie wygladzisz. Co najwyzej oklej to folia, i bedzioe gladko.

Nie jestem pewien czy bedzie lepiej latac. Wydaje mi sie ze w malych modelach, przy malej liczbie Reynoldsa, potrzebna jest troche chropowata powierzchnia by jako turbulator sluzyc. Ale tu moze ktos kto ma wiecej doswiadczenia powinien sie wypowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Wczoraj już skończyłem mojego Falcon'a, teraz czeka on na elektronike, silnik pakiet i regiel powinnyprzyjść w tym tygodniu więc pewnie prace pójdą do przodu. nad tym malowaniem a właściwie pomysłem siedziałem z 2 dni i analizowałem z moim nieocenionym pomocnikiem, który też kocha lotnictwo (wojsko, a w wolnych chwilach właśnie modelarstwo :D) - moim dziadkiem :) Póki co wkleje 3 fotki w nienajlepszej jakości (robione komórką). Jak tylko paka przyjdzie to porobie fotki już cyfrówką.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wszystkie spodnie powierzchie pomalowałem na taki ciemniejszy błękit. (wzorem były samoloty z tamtych czasów np. PZl 37 Łoś)

Dołączona grafika

Ta sprawa mnie najbardziej martwi. Zawiasy lotek zrobiłem UHU Porem, i obawiam się, że jest za mały skłon w dół. Co Wy o tym sądzicie? ( Nie zmieniałem tego ponieważ z początku wydawało mi się, że taki skłon jest OK na trenerka, ale po fakcie doszedłem do wniosku, że i tak mogłem ograniczyć skłon w nadajniku..)

pozdrawiam, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie bede nic zmienial zobaczymy jak poleci. Właśnie 10minut temu rozpakowałem pierwszą paczke z silnikiem,reglem, pakietem do nadajnika i pakietem 1300 do modelu. Teraz czekam na drugą więc jak dobrze pójdzie tak za 2 tygodnie :( Bym chętnie sprawdził jak silniczek działa no ale poczekam cierpliwie. Sprawdzałem pakiety i wydaje się wszystko ok, napięcia są powyżej 3,7.

To były moje pierwsze zakupy w HC i jak najbardziej udane, wszystko fajnie zapakowane w folie bombelkową a na wierzchu woreczki z powietrzem. Naklejek nie dostałem, ale może następna paczka będzie zawierała ten dodatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś wysłali ostatnią już pake. W między czasie czytałem troche na temat zasilaczy i wtyczek jakie jeszcze potrzebuje. Zasilacz jaki zanalazłem do turnigy 6acc (ma wtyczke 5,5mm na 2,5 a turnigy 5mm na 2,5mm i nie wiem czy bedzie git)

http://allegro.pl/nowy-za...1262947099.html

 

Druga sprawa multiadaptery do ładowania pakietu do nadajnika.

http://www.nastik.pl/kabe...lti-p-2505.html

mój pakiet

http://hobbyking.com/hobb...idProduct=6955#

Z tego co się domyślam mój pakiecik ma wtyczke Futaby taką do serw i ten adapter ma gniazdko Futaby więc moge ładować pakiecik tym rozwiązaniem jak mniemam. Ten drugi konektor JR/Spektrum musze przelutować na taki aby pasował mi do nadajnika i powinno grać.

 

i ostatnia sprawa, ww. konektor JR/Spektrum szukałem aby sprawdzić czy tak się nazywa lecz ten co się pojawia w sklepach jest inny niż ten biały na pierwszym planie ..

 

edit. dostałem dziś zasilacz atx 350W od kuzyna, spróbuje przerobić. Z tego co czytałem to nie jest to aż takie trudne, wystarczy wyjąć dowolny żółty kabelek i czarny, zlutować ze soba zielony i czarny te od włączania i powinno śmigać. Moge złączyć więcej tych żółtych kabelków czy wystarczy po jednym? Po całej operacji moge pozbyć się niepotrzebnych kabli? A jak tak to jak, poprzez odlutowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit. dostałem dziś zasilacz atx 350W od kuzyna, spróbuje przerobić. Z tego co czytałem to nie jest to aż takie trudne, wystarczy wyjąć dowolny żółty kabelek i czarny, zlutować ze soba zielony i czarny te od włączania i powinno śmigać. Moge złączyć więcej tych żółtych kabelków czy wystarczy po jednym? Po całej operacji moge pozbyć się niepotrzebnych kabli? A jak tak to jak, poprzez odlutowanie ?

 

Kolory kabli mogą się różnić. Sprawdź na obudowie jaki kolor do czego i zlutuj kable od włączania (u mnie są zielony i siwy). Ja podpiąłem wszystkie możliwe żółte i czarne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dziś dostałem zamówiony przezmnie zasilacz. Miało być 15V z 6A ale niestety jest tylko 4A.. i teraz mam pytanko, jak duże pakiety można ładować tym zasilaczem? Jak dobrze rozumie, do 4000mAh, czy to jakoś inaczej się liczy?

pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.