Skocz do zawartości

Mig-29 ParkJet


spetial

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale dalej zastanawiające jest dla mnie dlaczego taki komunikat otrzymuję, jeżeli ma ktoś taką samą ładowarkę i jest wstanie mi powiedzieć co się dzieje u Was po naciśnięciu tych przycisków to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Może wsadź na forum film z ustawiania ładowarki, to będziemy w stanie coś więcej stwierdzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam !

Panowie nie zauważyłem Waszych ostatnich odpowiedzi z 13 kwietnia a nie dostałem też powiadomienia, w każdym razie i tak czekałem na drugi pakiet.

Ale sprawa się wyjaśniła jak chciałem nagrać filmik z ustawieniami ładowarki i z tym błędem. Ta kombinacja lewa "strzałka" i "start" chyba jest tylko do kalibracji ładowarki ale to wcześniej trzeba wyłączyć ładowarkę i włączyć z przyciśniętymi 2-ma przyciskami.

Nie wiem czemu... być może gdzieś wyczytałem, że taką kombinacją można sprawdzić stan naładowania pakietu jednak wychodzi na to, że to nie prawda widocznie przyciskałem te dwa przyciski podczas jednego z innych trybów gdzie był ustawiony pakiet 1s lub 2s a dłuższe przytrzymanie przycisku start inicjowało ten "battery check" a że ustawione było coś innego niż 3s to taki komunikat się pojawiał. Wyszła moja niewiedza :oops: hehehe sorki za fałszywy alarm w takim razie.

Czyli chyba muszę ze sobą nosić multimetr, żeby sprawdzić stan lipola :lol:

 

Filmik pomimo wszystko nagrałem:

 

 

Ale nadal nie kumam bazy dlaczego po naładowaniu pakiet ma 12,5V zamiast 11,1V tak jak na nim pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba muszę ze sobą nosić multimetr, żeby sprawdzić stan lipola :lol:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6589

 

Ale nadal nie kumam bazy dlaczego po naładowaniu pakiet ma 12,5V zamiast 11,1V tak jak na nim pisze :)

LiPo ma od 3V do 4,2V/celę (w warunkach "nieniszczących"), więc 3S ma 9,0-12,6V.

3,7V ma w stanie "gotowy do przechowywania" i takie napięcie producent podaje jako "znamionowe" (x3=11,1V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkrawcz1 Dzięki za pomoc, mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, jak to będzie jak sobie tak polatam to skąd będę wiedział, że lipo się wyczerpuje i mam lądować ? podejrzewam, że będzie spadek mocy ale może lepiej kupić jakiś lipo-buzzer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkrawcz1 Dzięki za pomoc, mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, jak to będzie jak sobie tak polatam to skąd będę wiedział, że lipo się wyczerpuje i mam lądować ?

Regulator odetnie Ci silnik albo zmniejszy obroty, poczytaj jego manual.

 

podejrzewam, że będzie spadek mocy ale może lepiej kupić jakiś lipo-buzzer ?

np. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator odetnie Ci silnik albo zmniejszy obroty, poczytaj jego manual.

 

Wolałbym, żeby mi już nic nie odcinał :)

Poczytałem Manual i pisze, że standardowo przy Low Voltage Protection Mode jest Soft Cut-Off czyli tak po mojemu stopniowa redukcja mocy wyjściowej

 

a próg odcięcia jest medium i to jest 8,55V.

 

Czyli chyba ok ?

 

tutaj manual jakby co ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym, żeby mi już nic nie odcinał :)

To musisz uważać ;)

 

Poczytałem Manual i pisze, że standardowo przy Low Voltage Protection Mode jest Soft Cut-Off czyli tak po mojemu stopniowa redukcja mocy wyjściowej

Tak

 

a próg odcięcia jest medium i to jest 8,55V.

 

Czyli chyba ok ?

 

Ja bym dał high (3x3,1V), szkoda męczyć pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cimek no akurat tego jednego rozładowałem ładowarką raz na próbę bo już mnie ten komunikat wykańczał powoli :D :D

 

Panowie podpowiecie jak wyważacie takie modele ?? środek ciężkości już wiem gdzie jest ale jak to wygląda w praktyce na czym stawiacie/kładziecie samolot ?

Dziś przykleiłem rzepy na 2-a lipole ciekawe jak będą trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.