Skocz do zawartości

Co sądzicie o tych modelach?


Pepis24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie w sprawie modeli spalinowych. Nie mam doświadczenia z modelami tego typu więc zacznę od tego jak sprawują się takie silniki tzn. żarowe i benzynowe w sensie czy mogą gasnąć w czasie latania? Czy trudno je utrzymać, żeby dłuuugo wytrzymały? Zainteresowały mnie dwa modele i chciałbym poznać waszą opinie na ich temat tj. Great Planes Escapade i drugi Great Planes Revolver. Czy za taką cenę jak np tu http://allegro.pl/great-planes-escapade-40-arf-hitec-optic-6-nowy-i1234080530.html można kupić coś lepszego? Co byście polecali? Interesuje mnie właśnie model spalinowy wraz z apką, raczej z silnikiem nitro, bo benzyna to trochę cena zaporowa jak tak oglądałem. Jaki na nitro można uzyskać maksymalny czas lotu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogą gasnąć w czasie latania?

Tak, mogą. Ale jak są dobrze wyregulowane to zgaśnięcie zdarza się bardzo rzadko.

 

Czy trudno je utrzymać, żeby dłuuugo wytrzymały?

Nie trudno. Ale to oczywiście zależy od jakości silnika. Jak kupisz drogi (dobrej, renomowanej firmy) to masz większe szanse na długą i bezproblemową eksploatację. Z tanimi różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze poznać waszą opinie na temat wyżej wymienionych modeli? Ewentualnie jaki silnik byłby dobry do tego modelu? http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=13119

 

Skoro nie wiesz jaki silnik dobrać domyślam się, że nie latałeś jeszcze?

 

A jeśli nie latałeś zdecydowanie odradzam Ci taki model :)

 

 

A i jeszcze odradzam Ci tą stronę , na 99% nie mają tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak: ten model kosztuje prawie 900 zł. Wyposażenie do niego drugie tyle. Aparatura to kolejne, co najmniej, 500 zł. Nie wiem jakie są Twoje umiejętności pilotażowe (na razie wiemy, że umiejętności obsługi silnika spalinowego są zerowe), ale zastanów się, czy chcesz od razu rozwalić model za tyle kasy.

 

Poza tym to jest duży i ciężki model - z obciążeniem powierzchni nośnych powyżej 70g/dm2. Na pewno nie polecałbym go komuś, kto nie ma o tym pojęcia. A skoro właśnie o niego pytasz, to domyślam się, że jeszcze masz małe pojęcie o lataniu. Chyba że się mylę. Ale wtedy nie musiałbyś zadawać takich pytań.

 

Czyli generalnie odradzam. Nie znam tego modelu osobiście, ale sądząc po parametrach jest to model dla doświadczonych pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK skoro koledzy udzielili Ci cennych rad które powinieneś sobie wziąć głęboko do serca to ja postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

 

 

Jeśli chodzi o silniki elektryczne jest dość prosta procedura - Podpinamy Lipol pod Regiel i lecimy :)

 

 

Jeśli chodzi o silniki Spalinowe jest to o wiele bardziej skomplikowane i wymaga większej wprawy.

 

Gdy model posiada już miejsce na zbiornik paliwa to generalnie pozostaje tylko go zamontować przeważnie jest tak, że wysokość zbiornika względem gaźnika jest dobra.

Później pozostaje nauczyć się obsługiwać taki silnik , czyli odpalać , regulować , uważać na palce :)

 

Nie jest to proste jak by się to wydawała na pierwszy rzut oka :-)

 

 

Więc zacznijmy Kupiłeś model X , Silnik naprzykłąd OS MAX 46 LA , Zbiornik Paliwa.

 

 

1- Składasz zbiornik paliwa do kupy ( Ustawiając odpowiednią odległość Pływaka od ścianki zbiornika )

2- Montujesz silnik na łożu silnika

3- Podłączasz przewody paliwowe do silnika.

4- Próbujesz odpalić silnik :-)

 

Gdy już silnik odpalisz trzeba go docierać ( szukaj szczegółów na tej stronie )

 

Gdy silnik zostanie dotarty można latać.

 

Polecił bym Ci mały silniczek w trenerku na przykład OS MAX 46 LA , mała pojemność mało skomplikowanych rzeczy które mogły by utrudnić regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.