Skocz do zawartości

Jak to w końcu z tą mocą jest?


Bull64

Rekomendowane odpowiedzi

Adam_Max, ale licząc napęd modelarski zwykle interesuje nas, ile amperów płynie z akumulatora, bo od tego zależy dobór tegoż aku, jak również regulatora, przewodów i złączek.

Tam jest tylko jedno napięcie i jedno natężenie, a ich iloczyn określa moc doprowadzoną do zespołu silnik-śmigło-regulator.

Producenci raczej też podają prąd płynący do regulatora, a nie prądy "fazowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 12 lat i nie sądzę, żeby liczył cosinus fi dla swojego silnika. Zapewne nie wiedziałby, gdzie tego cosinusa szukać :)

Poza tym - może ma silnik szczotkowy do samochodu, gdzie zasilanie jest prądem stałym a ww. cosinus nie występuje. Więc z powodzeniem ten wzór na moc doprowadzoną może zastosować.

7.2 V to akurat napięcie pakietów NiCd stosowanych np. w samochodach, lipole 2s mają przecież 7.4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 12 lat i nie sądzę, żeby liczył cosinus fi dla swojego silnika.

Cosinusa można pominąć - a jak przypuszczam wątek może śledzić więcej osób, nie tylko autor.

 

A co do obliczania mocy, rozumiem że dobór regulatora do silnika RAY C3536/06 o mocy 400W po przekształceniu mam wyliczyć ze wzoru I =P / U

 

Czyli do silniczka RAY C3536/06 potrzebowałbym regulator 40A tymczasem zalecany jest 25A ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obliczania mocy, rozumiem że dobór regulatora do silnika RAY C3536/06 o mocy 400W po przekształceniu mam wyliczyć ze wzoru I =P / U

 

Czyli do silniczka RAY C3536/06 potrzebowałbym regulator 40A tymczasem zalecany jest 25A ciekawe dlaczego?

Ten silnik jest przewidziany np. do pakietów 10 celowych Nixx, które po ładowaniu mają koło 14V. Maksymalny prąd chwilowy silnika to 30A przez 60 sekund. Wychodzi 420W. Czyli podawana przez producenta moc to jest maksymalna moc, ale przez około minutę i na świeżym pakiecie.

Nikt nie będzie tego silnika żyłował na 30A non-stop, więc nawet regulator 25A powinien tę minutę wytrzymać. A normalnie należy się z niego spodziewać jakichś 300W (12V*25A), albo i mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest przewidziany np. do pakietów 10 celowych Nixx, które po ładowaniu mają koło 14V. Maksymalny prąd chwilowy silnika to 30A przez 60 sekund. Wychodzi 420W.

Nie. Sam napisałeś "po naładowaniu". Przy obciążeniu napięcie spadnie. W życiu nie wyjdzie 400W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale niektórzy wierzą w marketing producenta... :D

Tzn. jeśli utrzymają 13.33(3)V przez minutę (nie chce mi się sprawdzać, czy 10 porządnych ogniw Nixx da radę tyle "na świeżo" i pod obciążeniem) i 30A, to wychodzi 400W jak marketingowcy napisali. No 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki pomyłka :oops:

 

Jest to lipol 7,4V 2s

a silnik to bezszczotka :lol:

silnik od cd-romu :D

dostałem taki silnik tylko już przerobiony (przewinięty,magnesy neodyomowe)

i wiem że silnik bierze 10A

i chciałbym się dowiedzieć jaką mocą on dysponuje ;D

I czy może on do czegoś służyć (trenerek 400g)

 

 

 

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.