Skocz do zawartości

silnik do paralotni


bandi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Będzie miał kolega problem ze startem. Wloty do komór w tym skrzydle nie są przystosowane do lotu silnikowego. W przypadku dodania gazu skrzydło zostaje w tyle, a silnik unosi się do góry - wówczas wloty do komór nie są ustawione prostopadle do napływającego powietrza. W efekcie tego skrzydło się złoży. Pozostaje tylko bardzo płynne dodawać gazu, start z ręki przy wietrze. Istnieje możliwość zmiany kształtu komór, ale o tym pomyślimy później. :crazy: Przeżyłem to na własnej skórze w skali 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem że będzie ciężko na tym skrzydle dlatego raczej skrzydło będzie inne a kiedyś testowałem z lekkiej górki podpiąłem ciezar pod to skrzydło taki jak wozek silnik i cała elektronika czyli 1700gram i powiem szczerze że skrzydło opadało dosyć szybko . co do silnika to hmmm moze załoze jakis mniejszy ale wolnoobrotowy i kupie gdzieś czasze większą;)

 

ale szczerze mówiąc narazie nic nie robie z tym wózkiem bo wziąłem się za makiete robinsona do mojej spaliny

 

 

 

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie miał kolega problem ze startem. Wloty do komór w tym skrzydle nie są przystosowane do lotu silnikowego. W przypadku dodania gazu skrzydło zostaje w tyle, a silnik unosi się do góry - wówczas wloty do komór nie są ustawione prostopadle do napływającego powietrza. W efekcie tego skrzydło się złoży. Pozostaje tylko bardzo płynne dodawać gazu, start z ręki przy wietrze. Istnieje możliwość zmiany kształtu komór, ale o tym pomyślimy później. :crazy: Przeżyłem to na własnej skórze w skali 1:1.

Krzysztof.

 

Może coś więcej powiedzieć o różnicach w takich skrzydłach ?

Moja elektryczna paralotnie też czeka wiosny - więc między czasie mógłbym dokonać przeróbek czasy lub poszukać nowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat rzeka, najlepsze skrzydło do celów modelarskich musi charakteryzować się:

- małym wydłużeniem tz. skrzydło o obrysie prostokątnym,

- bardzo gruby profil z dużą ilością otworów w przegrodach między komorami, wyglądające jak materac,

- wielkie prostokątne wloty powietrza na krawędzi natarcia.

Jeśli uda się spełnić te trzy warunki, to możliwe jest wykonanie tym skrzydłem pewnych "akrobacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.