Skocz do zawartości

Makieta starożytnego teatru greckiego-budowa


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pleksa- ma osłaniać wszystko (będzie to stało na korytarzu i jest powiedziane że musi być w zamknięciu)

 

Trawa- pomyślę jeszczę, ale musi być coś do okoła :)

 

Ta makieta ma przedstawiać gdzie co było czyli:

Postawie karteczkę z nr 1 na Orchestrze

 

Na osłonie z pleksy będzie legenda i np.

1.Orchestra- i dalej opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika jest prosta jak konstrukcja cepa :? .. czyli tak jak wcześniej napisałem. Wycinasz rdzeń (czegoś co chcesz wykonać) ze styropianu - powierzchnie nie muszą być gładkie, szpachelka w dłoń - nakładasz cienką warstewkę kleju gipsowego (może nawet prześwitywać styropian tylko przy zbyt cienkiej farba może wypalić piankę (zależy jakiej farby użyjesz wiadomo..). Szlifować tego nie trzeba, faktura sama się utworzy podczas szpachlowania (możesz sobie wyrzeźbić oczywiście cegły, bloki skalne itp.). Druga połowa sukcesu to malowanie. Ja użyłem farbek modelarskich Aster (były kiedyś takie, może jeszcze są za niedrogo). Chodzi o to, że wgłębienia w fakturze malujesz na kolor ciemniejszy a uwypuklenia na jaśniejszy. Ja pomalowałem tak - całą tą kostkę na ciemny szary, a potem przetarłem po tym prawie suchym pędzlem "umoczonym" w jaśniejszym kolorze. Można oczywiście mieszać więcej barw.

Tutaj ten efekt lepiej widać:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Makieta prawie skończona :D Zostało troszkę gdzie nie gdzie pomalować,no i ponumerować różne części ;)

 

Zdjęcia(plastry,poprzyklejane na boku bo się skleja boczna część.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Sorry za słabą jakość

 

 

Malowanie zrobiłem tak:

 

Zmieszałem gips z wodą,dodałęm pigment i białą farbę akrylową.

 

Na środku to kółko to orchestra(świeżo malowana,więc kolor inny,ale bedzie taki jak reszta)

 

 

Gdzie nie gdzie są przebarwienia zielone(od depronu)ale wygląda to jak mech,także nie będę kładł 3 warstwy.

 

 

Piszcie jak się podoba lub co poprawić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.