Skocz do zawartości

Jaką aparaturę wybrać na początek do szybowca...


Ahorex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Dopiero odebrałem meila od P. Bogdana Kuziemskiego. Napisał mi on że zasięg Zebry wynosi min. 1000m czyli już dawno straciłbym widoczność modelu. Już sam nie wiem co o tym sądzić. Moim zdaniem aparatura owa w zupełności mi wystarcza, ale liczą sie też Wasze sugestie na temat jej działania. Jeżeli ktoś ma ową aparaturę to proszę mi powiedzieć czy jest dobra na początek... Jak ktoś zna jakieś linki do innych aparatur w tym przedziale cenowym to bardzo proszę. Dodam, że będę latał szybowcami do 1,5m rozpiętości i depronowcami do 1m rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miksera mi nie potrzeba narazie bo będę robił przez te 3-4 lata proste modele.

 

Nie dalej pewnie jak Twój 5-10 model i będziesz żałował.

Dużo szybowców ma usterzenie typu V i prawdopodobnie będziesz chciał się pokusic...

Będziesz chciał zrobic latające skrzydełko i? I znowu może byc problem.

 

Raz jeszcze napiszę :) : lepiej się trochę wstrzymaj i UZBIERAJ powiedzmy 400 - 500zł i jeśoi nie nową, to używaną masz o wiele lepszą aparaturkę niż ta Zebra czy ów Neon.

 

Poważnie.

Nie mam oczywiście na mysli, abyś zaczął robic jakieś super-szybolce z klapami, hamulcami i innymi (póki co) zbędnymi dodatkami, ale sam się prędko przekonasz.

 

Ja np: kupiłem używanego Flasha 4x za 350zł, zestaw bez serw, z Giełdy na www.modelarz.com . Serwa dokupiłem "zaś", i to najtańsze Conrady. Ale było to o wiele lepsze niż kupno jakiejś Zebry czy czegoś tam podobnego, taki Flash to wiele lepsza aparatura.

 

Po co masz później sobie mówic "i po co czekałem te 2 miesiące" :) ? Lepiej nawet trochę więcej poczekac (tak sądzę 8) ).

 

Cierpliwośc jest cnotą :wink: . Zwłaszcza wśród modelarzy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja kilka lat temu kupiłem aparaturę MC-12 i jestem z niej zadowolony. Ma funkcji ponad to co do tej pory używałem. Dopiero teraz zaczynam używać klapolotek, miksowania klap z wysokością, klap i lotek ... a ma jeszcze sporo więcej możliwości. A to "tylko" MC-12. A tu proszę:

http://allegro.pl/item221857633_mc_16_gratisy.html

 

P.S.

Proszę się nie sugerować ilością kanałów. Niemcy jakoś tak dziwnie je oznaczają. W rzeczywistości to 8 kanałowa aparatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie sugerować ilością kanałów. Niemcy jakoś tak dziwnie je oznaczają

To zaszłości z bardzo dawnych czasów aparatur nieproporcjonalnych, gdy drążek "w górę" i "w dół" miał 2 różne styki, albo jeszcze wcześniejszych, kiedy to były po prostu 2 osobne przyciski na aparaturze :)

Przez analogię do klawiszy kursorów na klawiaturze PC - obsługują tylko 2 osie, ale potrzebne są 4 klawisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jednym. Ile to jest te 250-300m ale w górę :roll:

 

Na tej wysokości szybowiec o rozpietości 2m jest punktem na niebie o szerokości 1 cm (widocznego z odległości 1m). Jest to jeden z powodów dla którego dla szybowców w termice raczej się stosuje większe rozpiętości.

 

Przyzwoite, markowe radio z tym zasiegiem (w pionie) nie ma problemu.

 

Jeżeli chcesz się bawić w szybowce, to kupując zestaw, nie daj się naciągnąć na duży odbiornik i serwa "standard", bo wylądują w szufladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.