Skocz do zawartości

Nowy Toto . Prośba o pomoc w wyposażeniu.


czacha19

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

Silnik OK

Pakiet może być ta pojemność ale 3s nie 2s Proponuje Turnigy 2200 3s-najlepiej dwa :D

regulator OK

serwa OK

ładowarka Accucel

prop saver OK

śmigła GWS (pomarańczowe) ale 9x4,7-dłużej polatasz-mniej prądu zeżrą

aparatura OK+jednak jesli masz zamiar się dłużej pobawic a nie ograniczać się do jednego modelu +zainwestuj w TURNIGY 9-warto-do kupienia u nas w Polsce za 339zł

EDIT:

Polecam poszukać gotowe zestawy:silnik TowePro+regulator+śmigło-taniej wychodzi

TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Faktycznie nie zwróciłem uwagi, że pakiet był 2s. Szukałem mniejszych, bo przeczytałem na forum że jest ograniczenie na pakiety. Więc wybrałem: http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8932 2200 Turnigy co w sumie z nadajnikiem da +- 3500 czyli dozwolone ograniczenie na przesyłkę.

 

Przeszukałem HK i nie mogłem znaleźć GWS 9x4,7 . Jeżeli ktoś znalazł to proszę o link.

 

Obecnie zostaje aparatura HK, brak funduszy na lepszą.

Jak się nauczę latać to pomyśle o niej.

 

Patrzyłem na gotowe zestawy, jednak były na czerwono ( niedostępne) dlatego odpuściłem. Jeżeli się mylę, proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik dość mocny wiec nie zapomnij dać kilku stopni skłonu przed pierwszymi oblotami i gaz nie na maxa. :wink:

 

smigło gws masz tu:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10058

ale od siebie mogę polecić śmigła tower pro bo są zdecydowanie mocniejsze od gws i na dłuzej starczają.

http://abcrc.pl/p/77/609/smiglo-tower-pro-9047-9x4-7-sf-tower-pro-smigla-i-akcesoria.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capriman widziałem że składasz RWD-5. Życzę udanych i długich lotów.

 

Silnik wziąłem większy bo chciałbym w przyszłości zbudować latające skrzydło i jak wytrzyma (w co wątpię) to go przełożę.

 

Obecnie planuje się nauczyć latać na czymś wolniejszym.

 

W końcu udało mi się zakończyć weryfikację Paypal-a . Z odpowiedzi widzę że sprzęt wybrany wydaje się być ok:) sprawdzę jeszcze tylko czy wszystko jest dostępne na HK i jak tylko dotrze wpłata to zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niemal identyczne bebechy w TOTO-0 jakie Ty wybrałeś ;), z tym że pakiet mam 3S. W moim silniku po dłuższym czasie powyginał się rotor, i powstawały duże drgania, ale model latał nadal. Na pewno nie wzięło się to z samo siebie, bo parę ostrych gleb zaliczył, więc był dosyć wytrzymały ;). Mój model po parunastu przeróbkach ważył ponad 850g, i z tą masą silnik dawał jeszcze rady. Wiadomo - rewelacji nie było, ale jakoś latał.

 

Pozdrawiam i powodzenia w budowie/oblocie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD już lata i to całkiem długo bo na pakiecie 2200 lata przynajmniej 25minut + szybowanie wiec zabawy jest sporo, silnik mam też 180W.

 

Na początku nie było tak łatwo bo rozbiłem 2 razy dość mocno model przez brak doswiadczenia i ambicje do startu z ziemi :( Główną przyczyną był za mocny silnik i brak skłonu, przez co po oderwaniu od ziemi model zadzierał nosem do góry i przepadał na skrzydło.

Po tych katastrofach kolejne próby startu odbywały się na łące z wysoką trawą(co uchroniło model od zniszczeń) i przy wyrzucaniu modelu z ręki oczywiście zakonczone sukcesem.

 

Wielu ludzi odradzało mi budwanie modelu z lotkami ale mimo tego postanowiłem zrobić rwd z lotkami i okazało się że nie ma problemu w zapanowaniu nad modelem latąłem z lotkami i bez na skrzydle bez wzniosu i nie było żadnego problemu a frajdy dużo wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekB. sugerowałem się również Twoim wyposażeniem z Toto.

Skrzydło prawie skończone, jednak nie mam jak załączyć zdjęć przez ubogi upload, ale jak uda mi się wszystko poskładać postaram się przesłać.

 

Zamówienie dokonane. Wybrałem pakiet 1800 i 1300, bo przy wybraniu 2200 i 1300 ( w sumie 3500) nie były dostępne opcje wysyłki.

 

Dziękuję za pomoc i czekam na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przesyłka dotarła, Toto poskładany. W niedziele odbył się lot próbny zakończony urwaniem statecznika poziomego( z powodu błędnego ustawienia środka ciężkości i podmuchu wiatru). Uszkodzenie naprawione.

Po prawidłowym ustawieniu środka ciężkości model bez włączonego silnika leciał prosto kilka metrów. Dzisiaj tez udało się moment polecieć. Zmierzch zakończył loty.

 

Problem jest inny:

 

Po podłączeniu wszystkiego serwa funkcjonują bez problemu, jednak w momencie uruchomienia sinika - nie kręci się a z regulatora leci dym... co to może być. Silnik 2409-18 , regulator HK . Proszę o jakieś wskazówki, bo nie wiem czy to silnik czy regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOTO

 

Sprawdzałem dziś silnik i mierząc omomierzem na każdej fazie jest tyle samo. Czy mogę jakoś podłączyć ten silnik do np 5V wpinając pomiędzy 2 fazy jakiś kondensator, aby sprawdzić czy działa? Podejrzewam, że regulator spalił się od wilgoci, bo było lądowanie w śniegu, jednak w przypadku silnika chciałbym być pewny przed podłączeniem do kolejnego regulatora.

 

Proszę również o informację czy ten silnik : http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6614 i ten regulator: http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6460 to dobry zestaw, ewentualnie jaki mogę zastosować zamiennie do toto. Większość silników które były polecane do modeli dla początkujących jest niedostępnych.

 

Edit. Poruszałem kablami i urwał się jeden przy łączeniu golda. Nadal pozostaje niepewność czy silnik sprawny. Rozebrałem i dokładnie oglądnąłem czy nie ma gdzieś przerwy i wydaje się ok. Obecnie czekam na wypłatę żeby zamówić kolejny regulator, silnik na zapas i części do delty na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.