Skocz do zawartości

LG GT 540 a nawigacja


krzysiek.riese

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie.

Mam problem mam LG GT 540 z androidem 1.6 i obojętnie jaka aplikacje nawigacyjna nie uruchomię czy to iGo czy AndNav nie potrafi mi telefon nawiązać połączenia z satelita gps. po prostu nie wiem co z tym fantem zrobić bo w końcu po to kupiłem telefon z gps żeby nawigacja była a tu nie chodzi nic. cały czas wyświetla trwa namierzanie satelit gps i nic poza tym.

 

pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że masz uszkodzony odbiornik GPS i pozostaje serwis. A sam telefon w opcajch nie ma możliwości pokazania pozycji i satelitów, z których czerpie sygnał? U mnie w Samsungu jest taka możliwość. Można sprawdzić czy moduł GPS działa bez żadnej dodatkowej aplikacji. Nawigacja też działa bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten telefon i nawigacje Sygic mobile maps. Wszystko dziala, na fixa trzeba poczekać ładnych kilka minut na dworze - tak jak w przypadku każdego gps'a. Mocne zachmurzenie oczywiscie wydłuża ten proces.

Większość telefonów posiada moduły typu A-GPS ( assisted ), czyli takie które początkowe informacje pobierają z sieci GSM ( celowo pomijam tu wszystkie szczegóły ). U mnie pełen fix z dokładnością do 8-3m zajmuje od 3-5 sekund! Jak stoję przy wysokim budynku to może 10. Ale codziennie rano pobieram sobie nowe dane rozruchowe aplikacją GPS Status. Telefon to Nexus One z Androidem 2.2. Więc te minuty to już musi być sytuacja ekstremalna bez asysty z sieci na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo agps'a jakos mi nie pobiera, zarowno ten jak i poprzedni telefon...

 

Trzeba miec jakis dodatkowy soft by agps'a użyć? (juz sobie googluje, ale jakby co to prosze o odp.)

 

edit. możliwe ze to przez wyłączona transmisje danych z sieci, mimo wszystko zostawię ją dalej wyłączoną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla potomnych napisze co i jak rozwiązałem

mianowicie na standardowym oprogramowaniu w końcu łapał fixa ale długo to trwało natomiast pobrałem z Google Market program GPSFix oraz dodatkowo najnowszą wersję GPS Statut i teraz wszystko śmiga. Dodatkowo pobrałem sobie z neta mapy europy do IGO i też super chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Po tym jak naszukałem się modelu i nic nie znalazłem postanowiłem zaopatrzyć się w lokalizator.

 

Mam telefon nokia lumia 530  (windows) . U mnie działa to tak -PRZETESTOWAŁEM.

 

Może komuś z nokią +windows przydadzą się moje spostrzeżenia.

 

Nabyłem taki lokalizator.Ceny są różne więc trzeba poszukać ... .najtańszej
Oto jego instrukcja obsługi.
http://igni.pl/instrukcje/lokalizator-gps-tk102-instrukcja.html

Wgrałem do mojej komórki (system Windows) z pomocą kolegi program :
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/gps-satellite/78a6d035-0467-e011-81d2-78e7d1fa76f8

Sprawa wygląda tak że :
1. Telefonuję (nie odbieram) albo wysyłam SMS .
Po chwili otrzymuję od satelity współrzędne satelitarne
długość i szerokość geograficzną.-tam gdzie jest lokalizator czyli np model.

2.W program GPS Satelite Windows wklepuję dane z lokalizatora .
naciskam SAVE .
Potem przechodzę do MAP .
- pomarańczowa kropka z paseczkiem to pozycja mojej komórki.
-czerwona kropka z paseczkiem to pozycja modelu który np.nie wiem gdzie wylądował.

3. Zbliżając się do czerwonej kropki z paskiem zbliżam się do modelu.
Pomarańczowa kropka z paskiem także się przesuwa razem ze mną zostawiając na mapie czerwoną kreskę.
Kreska umożliwia powrót do miejsca z którego wyszedłem.
Pomaga również korygować kurs podczas zbliżania się do czerwonej
kropki z paskiem(położenie modelu).

Przetestowałem system na lataniu model oddalony o 500m -znalazł bezbłędnie.

Potem lokalizator zostawiłem w domu. Odjechałem 15 km -także doprowadził mnie bezbłędnie do punktu w którym był lokalizator.

Jego Waga "niewielka" . Latale Pionierem a on na pokładzie(lokalizator)
Wszystko w porządku. Model nie był przeciążony


Na zakup zdecydowałem się dlatego że jesienią 2014r mój najlepszy motoszybowiec RC odleciał jakieś 3km. Po trzech dniach dzięki temu że model był oklejony moim numerem telefonu zatelefonował znalazca.
A gdyby nie zatelefonował? Odzyskałem elektronikę, silnik,serwa niestety skrzydła w proszku .ALE JEDNAK COŚ ODZYSKAŁEM.
Tyle że trzy dni penetrowałem lasy łąki i spocony szukałem "wiatru w polu". A z lokalizatorem Będzie! większa szansa.(obym nigdy nie musiał się o tym przekonywać i namierzać ale strzeżonego ...)


Post został pochwalony 0 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.