Skocz do zawartości

Regulator jednokierunkowy. Czy naprawdę ?


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio z powodu odwilży nie miałem okazji polatać (mokro na polach nie chciałem siebie i modelu pobrudzić), więc postanowiłem starą zabawkę samojeżdżącą przerobić na model samochodu RC. Dodałem wał, silnik i przekładnie, serwo i całą alektronikę (po uprzednim wycięciu wielu zbędnych plastikowych elementów) i zabrałem się za podłączanie regulatora do odbiornika i silnika. Pomyślałem wtedy sobie że samochód jeżdżący tylko do przodu (brak wstecznego) to jakas katastrofa i nie można tego uznac za samochód. Wtedy pojawił się w mojej głowie pomysł mechanicznej zmiany kierunku obrotów silnika. Za pomocą jednego serwa, kilku blaszek i 30 cm dodatkowych przewodów zrobiłem takie "coś" do zmiany kierunku jazdy. To jak ja wykonałem swoje nie nadaje sie do publicznego pokazywania więc pokazuje jedynie schemat zrobiony w paincie.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sprawuje się bardzo dobrze i mam nadzieję że komuś może się przyda. Regulator dwukierunkowy w dodatku trzy fazowy jest dość drogi więc tu kosztem 12 zł za serwo mamy regulator podobnie działający. Jak się spodoba to proszę o opinie jak nie to tez to jakoś przeżyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.