Skocz do zawartości

Pelikan Focus - problemy


kondzio104

Rekomendowane odpowiedzi

kondzio104, lotki nigdy nie przeszkadzają, w Focusie lepiej jest zrezygnować ze steru kierunku i latać na samych lotkach. Musisz kupić dwa serwa i kabel "Y" koszt 40 - 50 pln. Jeśli latasz na jakimś symulatorze to prawie wszystkie modele latają na lotkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powiem ci tak kup sobie turnigy 9 v2 w Polsce za około 300 zł wyrwiesz ,a z Hobbycity kupisz za 55 $ + przesyłka ,więc się opłaca ,Ja sam mam taką i bardzo sobie chwalę ,jest to przyszłościowa aparatura ,a za tą cenę nie kupisz nic lepszego Polecam Ci ja osobiście ;D

poczytaj

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16223&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

http://allegro.pl/aparatura-turnigy-9x-9ch-9-kanalow-2-4ghz-i1425369394.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż serw do lotek jest jeszcze prostsze niż zrobił to Baxter. W Focusie są gotowe wycięcia na serwa od spodu skrzydła oraz lotki są lekko odznaczone produkcyjnie na skrzydle, więc wiadomo ile i gdzie wyciąć. Pozostaje Ci kwestia prawidłowego zamontowania serw, żeby nie działały w tę samą stronę, wycięcie lotek, wklejenie zawiasów np. z butelki plastikowej po napoju i połączenie wszystkiego drucikiem. Nic strasznego. kondzio104 jakbyś potrzebował zdjęć to daj znać to Ci zrobię bo akurat tak mam wykonane lotki.

 

Co do aparatury to również polecam Turnigy 9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczony to nie jestem :P i dlatego wzmocniłem dziób prętami i płaskownikami węglowymi oraz dodatkowo z zewnątrz dałem warstwę żywicy z włóknem szklanym. Po tym problemy z rozwalonym dziobem się skończyły. Poszukaj na forum, jest gdzieś wątek o "zbrojeniu" Focusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu gdzie latam było nas kilku modelarzy latających Easy Starem. Pojawił się pewnego razu kolejny kolega z modelem Focusa Pelikana, który miał problemy z lataniem tym modelem. Kupił ten zestaw ze względu podobieństwo do Easy Stara i na aparaturę która była na wyposażeniu.

Koledzy byli pewni że to wina nowego właściciela Focusa i jego braku umiejętności latania.

Na wszelki wypadek sprawdzili ustawienia kanałów i rewersów w aparaturze, zakres wychyleń sterów i ich kierunku a także rozmieszczenie wyposażenia w modelu i położenie środka ciężkości. Wszystko wydawało się być poprawne a model tuż po wypuszczeniu starał się jak najszybciej awaryjnie lądować ;-)

Było kilka drobnych korekt ale model latać nie chciał. Dopiero po pewnym czasie jeden z kolegów zwrócił uwagę na profil skrzydeł i okazało się że to było powodem problemów z lataniem i z jego kraksami na początku.Wcześniej tego nie zauważyliśmy i nie liczyśmy by z tej strony szukać winy. Model nowy. Sklejony poprawnie. że względu na rozwiązania konstrukcyne nie dało się zmienić kątów.

Otóż okazało się że skrzydła orginalnie( teraz nie pamiętam) były z białej pianki tylko pomalowanej czerwoną farbą nitro. Ten co malował dla Pelikana te skrzydła nie żałował farby. Nadmiar farby na spływach skrzydeł tak je zdeformował że patrząc z boku na profil wyglądało to jakby były lotki i klapy do dołu opuszczone.

 

Z tego co pamiętam po kilku minutach ręczne odginanie i prostowanie spływu w tym skrzydle spowodowało że model pokazał inne oblicze. Zaczął latać poprawniej i dał się sterować. Kolega miał w domu się nim zająć bardziej szczegółowo. Później model w czasie latania po utracie kontroli nad nim odleciał i nie został przez właściciela jak na razie odnaleziony. Podobno z winy aparatury. Teraz ma inny model i inną aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje i zamawiam. Panie Mirosławie w moim modelu nie wydaje się aby farby było za dużo, wystarczy lekkie drapnięcie paznokciem aby odsłonił się biały kolor EPP. Zobaczę po założeniu lotek co to zmieni. Jeśli model dalej będzie "awaryjnie lądował" dołoże do niego :

silniczek 3f Tower Pro 2406-21

regulator Mag 8 30A

LiPol Flightmax 3s 2,2Ah 20C

śmigło 6x4.

Efekt: www.youtube.com/watch?v=LbIzP3e35ZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.