Skocz do zawartości

Do użytkowników Exela 2000 – obawy z oblotem.


Pitstrel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Gratuluję i tyle lądowań co startów życzę :) Sam powoli już zaczynam czuć niedosyt, ostatnio latam nim praktycznie codziennie coraz bardziej szalejąc... nie wyczyniam akrobacji ale latam jak to by ładnie powiedzieć - nisko i szybko ;) powoli przymierzam się do jakiegoś mocniejszego trenerka pozwalającego na agresywniejsze latanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój się nie przewraca, ani przy kołowaniu ani też starcie czy lądowaniu a boisko z jakiego startujemy nie należy do szczególnie równych. Rozstaw między tylnymi kołami to 37cm. Może ta łączka jednak nie taka równa ;)

Inna sprawa czy jako przewracanie traktujesz telepanie się na boki w podskokach na nierównościach czy sytuacje, że model skrzydłami opiera się o trawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latałem bardzo podobnym trenerkiem - Tiger Trainer 40.

 

Miałem w nim zamontowane koła 70mm i bez problemu startował z naszej łączki a do równych ona nie należy. Trochę korekt przy starcie i model ładnie idzie w górę.

Tej wielkości modelem ja bym się nie odważył startować z ręki.

 

Tego typu trenerki latają "same". A lądowanie to już bajka. Mi dwa razy zgasł silnik wysoko w powietrzu i bez problemu sprowadziłem go na ziemię (to też był mój pierwszy spaliniak RC)

Ja najczesciej startuje nim z reki i idzie jak przecinak :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek w kwestii tego przewracania się excela, pisałem że u mnie nic takiego się nie dzieje i to prawda. Dopiero od tygodnia wykazywać taką tendencję kiedy po awaryjnym lądowaniu na trawce z zauważalnymi muldami poluzowało się mocowanie przedniej goleni tak, że teraz majta się tak po 1-2cm lewo prawo - model faktycznie zaczął się przewracać nawet przy delikatnym skręcie.

Więc jeżeli ktoś będzie miał taki przypadek na początek radzę sprawdzić czy przednia goleń siedzi sztywno i pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.