Skocz do zawartości

[inbox] Copterx cx 250se


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dowiedziałem się ze przyszło do mnie avizo na stary adres ( do Bolesławca)

a wiec dziś rano pognałem czym prędzej na rowerze po nie i na pocztę

 

po godzince miałem w domu takie o to cudeńko;)

Dołączona grafika

 

pudełko na luzie zmieściło się do plecaka.

 

po otwarciu paczki ukazało mi się jeszcze jedno pudełeczko i płytka. Pudełko wyglądało ładnie, namalowane co jest w środku itp. nie białe jak w przypadku HK.

na płytce natomiast filmiki z latania 3d 450-tka i 500-tka coptera oraz lista części do 250-tki

 

Dołączona grafika

a w środeczku: ]

Dołączona grafika

 

wszystko ładnie upchane i tycie ;)

Dołączona grafika

 

oto co wsadzam do środka :

Dołączona grafika

w zestawie są plastikowe łopaty, przy moim lataniu nie wytrzymają długo, wiec po paru zawisach wymienie na laminat lub wegiel, coby sobie pohasać jakieś lekkie 3D

 

serwa na tarcze : hobbyking 0,09 ( rzeczywiście sa szybkie i mocne) 1,4kg

Dołączona grafika

silniczek turnigy 3800kv- 2627

widoczne podwozie jest jednocześciowe, jest to bardzo slaby punkt modelu. Po paru lotach postaram się kupić inna płytę podłogową i wymienić podwozie na 4 częściowe

 

rama jest tak chuda i mala że serwa nie mieszczą sie w niej całkowicie. wystają po kilka mm z każdej strony

 

żeby zainstalować serwa trzeba rozkręcić ramę co jest upierdliwe przy tak małych śrubeczkach ( okolo 1mm) a imbusy maja 0,9mm (broki)

 

Dołączona grafika

 

 

po zamontowaniu 9g serwomechanizmów wygląda to tak:

Dołączona grafika

i od frontu

Dołączona grafika

 

w modeliku silnik będzie współpracował z zębatka 15T

nie ma tam koła autorotacyjnego, tak wiec będzie trzeba uważać na gaz przy schodzeniu na mniejsza wysokość

 

 

tutaj widok na głowice: niestety nie mam jak teraz porównać ja z głowica od pięćsetki, ale jak ja naprawie to tak zrobię

 

Dołączona grafika

 

Helika składa sie przyjemnie, choć te male śrubeczki sa upierdliwe i nie widzi mi sie znowu rozbierać ramy po krecie.. ;/

 

Dołączona grafika

 

przed finalnym montażem głowicy w ramie sprawdziłem wszystkie śrubki, wszystkie byly zaklejone na loctite'a poza jedną ;) Jesus bolt'em ale ta tez juz siedzi z klejem

 

Koło zębate wirnika głównego jest mocowane do wału głównego za pomocą jednej śrubki z podkładką, minusem jest to ze to śruba z główka na torxa, który sie stosunkowo szybko wyrabia.. mogli by dac śrubkę na normalny krzyżakowy srubokrecik jaki jest w zestawie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tak sie prezentuje na lapku ;)

Dołączona grafika

 

w modelu siedzą/siedziec będą:

silnik turnigy 2627-3800 z zębatka 15t ( już siedzi)

3x serwa hobbyking 1,4kg 0,09 s ( juz siedzą)

zyroskop assan ga-250 - siedzi

regulator tp 25A- siedzi

pakiety flightmax 800 3s - 20c ( niedługo zamówię)

serwo na ogon ( niedoczytalem i musi byc cyfrowe do tego gyra) turnigy digital cos tam cos tam 1,8kg 0,07s ( juz leci)

 

 

podsumowując jestem pozytywnie zaskoczony, helik jest maluteńki

 

rama carbonowa, stateczniki carbon,

lopatki ogonowe,flybara , podwozie, lopaty glowne i podporki popychacza ogonowego - plastik

głowica, skrzynka ogonowa, belka ogonowa i płozy to alu

kabinka laminat

 

jak narazie jedynymi wadami są:

podwozie z plastiku i bardzo ciasna rama ( malutkie śrubeczki)

 

wszystko wyglada na dobre jakosci, jakos ciecia carbonu jest Ok

 

 

po zlozeniu helika wyszlo jeszcze cos.. zapomnialem ze mam duzy odbiornik - Jr r700

 

ale sprobowalem go tam wcisnac;) wchodzi na styk ;) tylko teraz pytanie czy nie bedzie zaklocen od węgla?

 

wszystko chodzi ladnie bez zacięć

napęd ogona oczywiscie przez pasek

 

podsumowująć:

jest to zestaw KIT czyli do DO IT YOURSELF

wszystko sklada sie logicznie ( glowica jest poskladana, rama tez - lecz trzeba ja i tak rozkrecic zeby zamontowac serwa)

 

cześci dostajemy ladnie zapakowane w eleganckie pudelko z narysowana od spodu zawartością

w zestawie są sróbokrety ( torx, imbus 0,9mm i imbusik okolo 0,6mm , krzyżak), kleje , smary itp zebatka 15T (ja swoja zamowilem wczesniej, takze mam 2)

jest woreczek z zapasowymi śrubeczkami, kulkami do snapow, niestety samych snapow jest na "styk"

 

 

Wyczytalem opinie ze jest to dosyc stabilny helik jak na 250 .. jak jest rzeczywiscie sie zobaczy.. napewno nie oczekuje ze bedzie sie zachowywac jak 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna miniaturka :)

Co do zakłóceń to węgiel nie zakłóca tylko dosyć skutecznie blokuje fale radiowe jeżeli zasłania antenę odbiornika (np. jak masz glidera z całowęglowym kadłubem to koniecznie trzeba wywalić antenę na zewnątrz, żeby to działało. Nie możesz puścić anteny rurą).

Liczę na jakiś film z oblotu tego cudaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

niby tak .. ale każą sobie slono placic... jednak jesli chodzi o tego malucha to jakosc jest ok... tylko zlamalo mi sie podwozie wiec mzoe kupie aligna.. tu mysle ze nie bedzie jakies super drogie skoro do 500 kosztowalo 28zl

 

a co do modelu to kupilem go na ebayu...

 

tu jest kit : http://cgi.ebay.com/CopterX-250SES-Kit-Disassembled-T-rex-Align-Trex-250SE-/170666689511?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item27bc8703e7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.