Skocz do zawartości

Czy ładowarka może uszkadzać cele?


piotrek123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ładowarkę turnigy accucell 6. Kupiłem nowy pakiet, wstawiłem do ładowania i pierwsza cela ma około 3.90 pozostałe 4.20.

Jeszcze wcześniej pakiet z nadajnika ładowany przez tą ładowarkę również najprawdopodobniej uszkodził mi pakiet i znowu pierwsza cela 3.82 a pozostałe 4.20.

 

Czy można doładować samą pierwszą celę tą ładowarką?

Czy ładowarka już jest do wyrzucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w pakiecie wtyk do balansowania cel to podłącz do tego złącza ładowarkę ustawioną na ładowanie jednej celi . Oczywiście podłącz ją tylko do tej słabszej celi czyli musisz na wtyczce odszukać te piny do których podłaczona jest słabsza cela. Doładuj ją do 4.2V a potem rozładuj w modelu i sprawdź napięcia na każdej z cel. Jeżeli ta co ma 3.9 będzie znowu słabsza to problem leży w pakiecie. Jeżeli cela będzie miała takie same napięcie jak pozostałe to problem lezy w ładowaniu. Możesz też naładować pakiet bez uzycia balansera, jak napięcie podczas ładowania będzie równe na każdej z cell to wina lezy po stronie balansera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz poprzez "pozasłaniać"

 

Z ładowarki wychodzą Ci dwa przewody do ładowania i wtyk balancera. Balancer sobie odpuść , a na wtyku do balansowania od strony pakietu znajdź wyprowadzenia tej niedoładowanej celi i do nich podłącz przewody ładowania ( a nie wtykę balancera) , ładowarkę ustaw na ładowanie 1S i doładuj tą niedoładowaną celę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.