Skocz do zawartości

caliber 5 M


marcinlota1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Panowie sprawe samolotów mam juz opanowaną...czas na heli....mam odbiornik sanwa 2,4 GHz MODE2 (8 kanałów) jak to wszystko po kolei podłączyć (żyroskop ALIGN 780) Pod ostatni oczywiscie napiecie...ale co dalej.. pod 3 gaz(przyspieszenie obrotow silnika).....i na tym sie kończy moja wiedza.....prosze o klarowne przedstawienie co i jak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważne jaki odbiornik, tylko jaki nadajnik. Po pierwsze musisz wiedzieć, jakiego typu masz tarczę sterującą w tym Calibrze. Potem musisz wybrać ten typ tarczy w radiu. Jeśli masz kanały tak, jak w Futabie, to gaz jest na 3 kanale, tarcza to kanały 1,2,6. Żyroskop wpinasz do kanału 4 (wtyczka z trzema kablami) i kanału 5 (wtyczka z żółtym kablem sygnałowym).

Jeśli chodzi o to, które dokładnie kanały obsługują tarczę, to najlepiej by było sprawdzić w instrukcji helikoptera. Generalnie jest z tym trochę zabawy, jeśli instrukcji nie masz. Podpinasz na czuja, i jeszcze musisz próbować z rewersami. Trochę, jak układanie kostki rubika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się wygooglać to w tym Calibrze masz możliwość zastosowania 2 typów tarcz(można przekręcać kulki w tarczy) i teraz wszystko zależy od tego jakie masz serwa ale raczej i tak stawiałbym na tarczę 120*( kulki snapów w tarczy sterującej rozstawione w trójkąt).

 

Na sam początek proponuję otworzyć instrukcję do aparatury i powinieneś dostać sporo informacji na temat co jak podłączyć prawidłowo. podstawą jest zmiana w nadajniku rodzaju modelu na helikopter, następnie ustawiasz w menu aparatury rodzaj tarczy sterującej na 120* i podłączenie serw do odbiornika zgodnie z instrukcją apki.

 

Generalnie w każdej instrukcji do aparatury i helika jest wystarczająca ilość informacji na temat podłączania i ustawiania helikoptera do pierwszego lotu. Jak będziesz miał jakieś problemy pisz a postaramy się pomóc.

 

Pozdrawiam, Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak.....aparatura to mode 2...Gaz po lewej.....wiec tak ...ruszajac lewym od dołu do góry ma sie zwiekaszac gaz (przepustnica)...dalej ...na tym samym drążku czyli lewym ,lewo i prawo ma sie ruszać co ?...tylne łopatki czy jak?...i co z prawym drążkiem i resztą....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale z Twoich wypowiedzi wynika, że raczej nie masz bladego pojęcia o helikach, więc odpalanie takiego potwora na własną rękę może się skończyć samobójstwem lub zabójstwem osoby postronnej.

Dlatego najpierw sumylator, na nim z miesiąc ćwiczenia, a potem znajdź jakąś doświadczoną osobę z helikiem, która uruchomi i obalata Twojego kalibra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wiem ze jestem laikiem...ja nie chcem go odpalac tylku ustawic...

Nie ustawisz go sam bez wiedzy na temat chociażby regulacji głowicy. Niestety, heliki latają tylko dzięki dokładnie ustawionej mechanice i odpowiednim setupom w aparaturze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.