Skocz do zawartości

Bixler HK / Beta 1400


DJ Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

To nie chodzi raczej o to że orczyk się połamie, tylko o to, że jak zaczepisz tym orczykiem np. o jakiś kamień to mogą się zrobić "łyse" przekładnie w serwach i serwo do wymiany, to przecież dosyć delikatne rzeczy. Zawsze możesz dokleić 2 sklejone ze sobą i wycięte na odpowiedni kształt kawałki depronu, b. podobnie jest to robione w AXN'ie, tyle ze tam jest to wytłaczane razem ze skrzydłem w jednej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak też chciałem to zrobić. To w końcu robić czy nie robić? Jeśli tak to jaki kształt temu nadać? Klin, ćwiartka koła, czy jeszcze coś inszego?

 

Mam jeszcze sprawę odnośnie kilku nierozwiązanych problemów. Chodzi mi o serwa oraz regulator. Serwa brzęczą, ale słyszałem, że taka ich przypadłość. Naoliwię (jeśli dam radę) bowdeny. Problem jednak w czymś innym. Po wychyleniu nie chcą wracać do pozycji początkowej! Żadne! Zawsze są lekko wychylone, przez co muszę trochę nimi manipulować w powietrzu. Pytanie czy to ich wina, czy odbiornika oraz czy da się coś z nimi zrobić...? Te w kadłubie praktycznie są nie do wymiany, bo bym musiał cały samolot rozciąć, a wolałbym to zrobić jakoś "bezinwazyjnie".

 

Druga rzecz to regulator. Maksymalne obroty łapie mi już w połowie wychylenia. Sprawdziłem na innych kanałach i jest to samo! Serwa działają płynnie w całym zakresie. Innego nadajnika i odbiornika nie miałem możliwości jak na razie wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dać proste rady dot. tego modelu, ale teraz sam mam poważny problem. Podczas lotu samolot nagle przestał reagować na moje komendy i z 30m zaliczył kreta. Cały nos do kasacji niestety... Prawdopodobnie winowajcą jest tutaj radio (podstawowe, dodawane do najtańszych modeli). Mam zamiar wymienić na coś innego - Turningy 9x. Trochę o niej poczytałem i mam teraz pytania:

- czy warto ją kupić na HK (bez gwarancji)

- czy faktycznie jest dosyć awaryjna

- czy da się ją użytkować (do podanego modelu - myślę, że przez ponad rok na nim pociągnę -> 4 kanały + ew. mikser klapolotki lub lotki ze sterem kierunku) na ichnim firmware i module

 

Turningy 9x była kiedyś z inną antenką, ta na HK ma już wbudowaną na 2,4G, więc o tą się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto kupić turnigy 9x i najlepiej w Hk ,bo jest najtaniej .Ma wiele mozliwosci i będzie dobra do każdego modelu czy helikopter czy samolot ... Aparatury są raczej mało awaryjne ,a zawsze jak ci się zepsuje to możesz ją odesłać do Chin ,ale raczej nie powinna się popsuć :D .Jedynie co to w środku mogą ci się niektóre kabelki powyrywać ,ale z tym nie ma problemu ,bo można w razie czego polutować i jak nowa :D .Na pewno dużo zyskasz kupując tą aparaturę .Ja osobiście polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie zamawiam. Przy okazji widzę, że też masz betę/bixlera. Miałbym jeszcze pytanie odnośnie naprawy modelu. Ze sklejeniem nie powinno być problemów - UHU Por + ew. pręty węglowe. Problem w tym, że przy uderzeniu dziób samolotu "zboczył z kursu" o ponad 0,5 cm. Chciałbym to naprostować, ale nie wiem czego użyć, by nie zniszczyć bardziej modelu - żelazko, opalarka, czy siła ludzkich mięśni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagotuj wodę w dużym garnku ,wody musi być tyle aby kadlub się cały zanurzył . Gdy woda będzie sie gotowala, wsadzasz kadłub na chwileczkę, wyciągasz i "smarujesz" zimną kuchenną metalowa łyżką bąbelki które są na kadłubie po wyciągnieciu z wrzątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam kilka pytań:

1. Zauważyłem, że skrzydła i statecznik poziomy nie są jednakowo w poziomie (od zakupu). Z tego co widzę jest to wina skrzydeł, acz nie na pewno. Postaram się to jakoś naprostować, jednak zastanawiam się czy ma to duży wpływ na lot i konkretnie na co (pochylenie, skręcanie). Różnica w poziomach nie wiem czy spora, ale widoczna.

2. Jakie regulatory są stosowane w tym samolocie? Na pudelku napisane jest, że fabrycznie dają 20A, ja zmieniłem śmigło i mam 25A. Dokleiłem radiator z komputera, a i tak grzeje się niemiłosiernie. Regiel to Turnigy Plush 25A, a zastanawiam się nad wymianą go na coś co ma 40A, tylko pytanie, czy jest sens - czy to normalne aby się tak grzał oraz czy ktoś posiadający ten model dorobił jakieś chłodzenie/otwory wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że statecznik wymaga naprawy. Niestety po ostatniej kraksie lotka/ster została skrzywiona. Mam zamiar wkleić weń wzmocnienie węglowe, jednam nie wiem czym to przykleić: czy na sztywno żywicą epoksydową, czy UHU Por'em?

 

Co do regielka to "problem" mam nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

64mm jak dobrze pamiętam było w oryginale... Lecz czasem lepiej mieć cięższy przód ,niż latać na tylnim wyważeniu...

 

 

Tak apropos...

 

Oglądałem dzisiaj Nową Bete po "FaceLiftingu" I tak na prawdę to co pisałem czyli tak:

 

Rurka do wymiany - Poprawione

Piasta z śmigła - Poprawione

Snapy na lotkach -Poprawione

 

Tylko teraz tak, źle zrobili że serwa zastosowali w środku kadłuba, tak mniej więcej jak jest w EGP... Ta szczelina w kadłubie ,która sięgała aż po same stateczniki niestety ale trochę się pomniejszyła... Szkoda, lecz gdy będę kupował kolejną to na pewno starszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cimek

 

Ilu użytkowników tyle ustawień. U siebie mam SC lekko z tyłu i dobrze lata oraz szybuje, SC bardziej z przodu stosuję do szybszego latania.

 

Co do nowej Bety to tak jak z Bixlerem jeśli chodzi o serwa. Pomysł bez sensu, bo w tym modelu serwa są nie precyzyjne, a żeby je wymienić trzeba by rozcinać cały kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.