Skocz do zawartości

Bixler HK / Beta 1400


DJ Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No aż tak taniego regla nie brałem :) aczkolwiek trzeba będzie się w przyszłości zaopatrzyć w kartę programowania.

 

Wczoraj trafiłem na filmik, gość podłączył do naszego Bixlera gyro, do jak sam mówi ustabilizowania modelu na wietrze, brzmi ciekawie ...., szczególnie że nasz model ma u mnie robić za nosiciela ;) kamery, a i pogoda na Warmii jest głównie do d...

Tak się składa, że mam pod ręką gyro FUTABY z czasów zabawy w śmigłowce i kombinuję jak by je tu podpiąć pod odbiornik Turnigy, a tym samym jak ustawić aparaturę ?

Koledzy mają jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, bez tego "szuuuuuuuu" to nie ma zabawy.

 

Dzisiaj po raz kolejny oblatałem Betę i z czystym sumieniem mogę polecić ją zupełnemu laikowi. Dzięki niej nauczyłem się: używać jednocześnie lotek i steru kierunku, odpowiednio reagować na zachowania modelu, lądować tam gdzie chcę (mniej więcej).

Przed zakupem wstrzymywały mnie (wg mnie) fatalne naklejki - zarówno kolorystyka, jak i ich naniesienie.

No i zmieniłem całość.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego oblotu na Zamczysku.

Niestety jaka pogoda taki fotograf (mam nadzieję, że tego nie przeczyta).

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wyposażenie:

 

Silnik i śmigło: zestawowe

Serwa: 4 x Tower Pro SG91

Regulator: RAY 25

Pakiet: KOKAM 2000 mAh (wystarcza na 50 minut lotów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że co do rurki to chyba nie jest, aż tak źle. Ja latam na zestawowej i na szczęście nic się nie dzieje - choć czasem skrzydła dość niebezpiecznie się wyginają. Z tego co zauważyłem stockowa rurka jest bardziej elastyczna niż te które kupiłem w sklepach.

 

A co do tytułu to już czas go zmienić - konkurencja nie śpi.

 

Uważam, że cena: za kita - 189,90 zł, a za wersję z silnikiem 239,90 jest do przyjęcia.

 

 

Dołączona grafika

 

Charakterystyka:

 

Rozpiętość skrzydeł: 1400 mm

Długość kadłuba: 925 mm

Masa startowa: 650 g

Przyblizony czas lotu: ok. 15-30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić śmietnika, dołączam się do tematu. Ostatnio podczas lotów silnik zaczął dziwnie pracować. Wydawał inny dźwięk. Zlekceważyłem to, bo nie wpływało to na jego wydajność. Dziś po 30min locie, w powietrzu nagle taki całkowicie inny dźwięk, jakby coś ocierało. Szybkie lądowanie i okazało się, że silnik się "odkręcił" i są straszne luzy. Można go ruszać o cm w jedną i drugą stronę. Pytanie jak go znów usztywnić, przykręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz usztywnić silnik. Najlepiej w jak najprostszy i w jak najmniej inwazyjny, ale pewny sposób. Mam nadzieję, że posiadasz kilka skrawków EPP, styroduru, lub podobnego tworzywa? - jeśli nie, to zdobądź. Ustaw silnik tak, jak pamiętasz jego prawidłowe ułożenie (wg mnie skłon - zgodnie z osią wieży, wykłon - patrząc od strony ogona - około 3 stopnie w prawo - zgodnie z ruchem wskazówek zegara - biorąc kadłub jako oś obrotu). Zabezpiecz (bez kleju) i zobacz jak zachowuje się model. Jeśli ma "fochy" dopracuj lub poszukaj innej przyczyny, jeśli zachowuje się normalnie zalej CA i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale

Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się czy to chodzi o mnie. Nie przesadzajmy z tym Panem :wink:

 

Nie pisałem o wersjach ARF, ale o KIT-ach. Wersja z silnikiem (bez serw) jest tutaj.

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=17175

 

Przy okazji podaj mi proszę stronę, skąd wziąłeś ceny swoich zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem w google pioneer rc i chwilke poszukalem.za cene ktora podalem wyzej jest ten model na abc-rc.pl, z tym,ze cena arf 319 ale w innym sklepie za tyle jest :D a co inni sadza,warto ten model kupic za 309zl bez nadajnika,ladowarki i takich tam pierdolek? przepraszam za brak polskich znakow,pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... no tak 13 lat... Ale mniejsza.

 

 

Zestaw Kit - Obejmujący PUSTY Model! z silnikiem 270zl~

Zestaw RTF Obejmujący Model, serwa, regulator, silnik. 360zł~

Zestaw ARTF Obejmujący Model, serwa, regulator, silnik, odbiornik i nadajnik, pakiet, ladowarkę 550zl~

 

 

Jeżeli ktoś czyta ten post, to niech lepiej kupi KIT ,serwa hxt900 (9g) regulator 30A , pakiet 3s 2200 (oryginalnie 1300, ale trzeba z kadłuba wybebeszyć z przodu ciężarek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.