Skocz do zawartości

Bixler HK / Beta 1400


DJ Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Kilka postów wcześniej rzuciłem temat gyro na Bixlerze. Muszę Wam powiedzieć, że temat godny uwagi, szczególnie dla tych co filmują okolice. Tak dozbrojony model ma znacznie gładszy przebieg lotu, niwelując nawet silne podmuchy wiatru. Potwierdzają się też opinie z zachodnich forów, że dzięki temu nawet w niedoświadczonych rękach ma znacznie większe szanse na przeżycie :)

Koszt niewielki, na HC już za kilkanaście $, a radocha z ładnych ujęć w trybie szybowcowym bezcenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje gyro Align ma 2 przyłącza, jedno pod lotki, drugie na inny kanał. W mojej aparaturze ten inny kanał sterowany jest obrotowym potencjometrem - czułość gyro. Fakt regulacja jest bardzo czuła, ale raz ustawione trzyma model płasko. Kolejna sprawa to przy podłączeniu zasilania kadłub musi być absolutnie nieruchomo i w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że mogę wykorzystać zwykłe gyro śmigłowcowe ( opisywane są jako head-lock lub tali-lock - ma to jakieś znaczenie ? ) i wpiąć między odbiornik a lotki ( oczywiście wychylenie różnicowe i osobne kanały dla lotek odpadają ? ) i mieć prostą stabilizację poprzeczną ?

 

Czy każde gyro ma osobny kanał do regulacji czułości, która wydaje mi się konieczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że mogę wykorzystać zwykłe gyro śmigłowcowe ( opisywane są jako head-lock lub tali-lock - ma to jakieś znaczenie ? ) i wpiąć między odbiornik a lotki ( oczywiście wychylenie różnicowe i osobne kanały dla lotek odpadają ? ) i mieć prostą stabilizację poprzeczną ?

 

Czy każde gyro ma osobny kanał do regulacji czułości, która wydaje mi się konieczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiąć między odbiornik a lotki ( oczywiście wychylenie różnicowe i osobne kanały dla lotek odpadają ? ) i mieć prostą stabilizację poprzeczną ?

Nie trzeba koniecznie rezygnować z różnicowego sterowania lotkami. Wystarczy zastosować dwa żyroskopy (po jednym na lotkę)

Czy każde gyro ma osobny kanał do regulacji czułości, która wydaje mi się konieczna ?

Obecnie każdy żyroskop posiada taką regulację. Wyjątkiem są żyroskopy "starszej generacji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu 2 gyro na lotki to mała przesada. Oczywiście gyro dedykowane ma lepszą charakterystykę, ale jeśli jest pod ręką śmigłowcowe ... to na początek wystarczy. Czułością wyregulujesz sobie też neutrum dla lotek, przynajmniej tak było u mnie, na 3/4 ciągle kładło mi model na lewe skrzydło, a trymowanie niewiele pomagało. Po zmianie na 1/4 jest OK.

 

A tek przy okazji zapytam się kolegów, czy nie wnerwia was wyraźny skok wału w org. silniku w Bixlerze ?

Nie wiem, czy tylko mój tak ma czy wszystkie. Wibracje które są przez to generowane na org. śmigle lub na mocniejszym, odbierają połowę majestatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie składałem własnie dzisiaj wersję Bety 1400 (kit) (v2) powiem wam, że masakra... Pręt węglowy który jest wklejony na stałe + mały dzwigarek z 5mm pręta, to jakaś katorga, plus do tego skrzydła które są skręcone dwoma śrubami... Polecam kupić Bixlera, badź Pioonera (V1) o wiele przyjemniej się go składa jak i skrzydła fajno ,szybko się rozkładają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie składałem własnie dzisiaj wersję Bety 1400 (kit) (v2) powiem wam, że masakra... Pręt węglowy który jest wklejony na stałe + mały dzwigarek z 5mm pręta, to jakaś katorga, plus do tego skrzydła które są skręcone dwoma śrubami... Polecam kupić Bixlera, badź Pioonera (V1) o wiele przyjemniej się go składa jak i skrzydła fajno ,szybko się rozkładają...

CtrlC CtrlV z http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=45058&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie składałem własnie dzisiaj wersję Bety 1400 (kit) (v2) powiem wam, że masakra... Pręt węglowy który jest wklejony na stałe + mały dzwigarek z 5mm pręta, to jakaś katorga, plus do tego skrzydła które są skręcone dwoma śrubami... Polecam kupić Bixlera, badź Pioonera (V1) o wiele przyjemniej się go składa jak i skrzydła fajno ,szybko się rozkładają...

CtrlC CtrlV z http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=45058&start=60

Wrzuciłem, tutaj też to ,dlatego ponieważ osoby które znajdę ten temat, bądź tamten, przeczytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.