Skocz do zawartości

Kadłub do DLG


tomasxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny etap pracy,kopytko wyszpachlowane,pokryte 4 warstwami pasty ,wyciety zarys z plexi i poszpachlowane wokoło w celu wyeliminowania szczelin,czekam teraz czy uda się to wyjąć :D

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój gust to trochę duży kadłubik robisz jak na DLG przystało - podaj jaka jest szerokość kadłuba w najszerszym miejscu - te którymi ja latam to mają szerokość 30 mm a wysokość 40 mm - no chyba że zdjęcia które zapodałeś trochę przekłamują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma pokryta żelkotem narzędziowym oczywiście,na to po 6 do 8 warstw szkła 300 gr

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po kilku godzinach wyszło takie cosik,widać pozostałości po alkoholu poliwinylowym,oczywiscie po przetarciu znikną

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Teraz czas na wykonanie szablonu do przycinania tkanin,w moim przypadku kevlaru,nieoceniona jak zwykle jest taśma malarska

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Docinamy dokładnie do krawędzi formy

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

odklejamy z formy nasz szablon i naklejamy na brystol

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

teraz juz mamy gotowy wykrojnik i możemy wyciąć element z płótna,drugi element powiększamy o 1 cm żeby po złożeniu formy powstała nam wewnątrz zakładka która spoi nasze dwie połowy

 

tu gotowy element z kevlaru

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No, Tomek opuszczasz się! Wiem, że jesteś zarobiony ale uzupełnij braki w relacji bo ciekaw jestem całości (myślę,że nie tylko ja :wink:) .

Twoje podejście do tematu budowy DLG bardzo mi się podoba. Bez zadęcia i bez dorabiania idei robisz fajne modele. Mam nadzieję, że będzie to model podobny do Twojej Manty - taki właśnie do relaksowego latania. Wyczynowe drogie modele pozostawmy wyczynowcom :oops:

Ja tam trzymam za Ciecie kciuki. Oby zapału Ci wystarczyło :wink: bo jakoś cienko ostatnio na tym forum o DLG a to dopiero usportowiona kategoria. Po zejściu z łąki bolą nie tylko kciuki od machania drągami... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten http://allegro.pl/zelkot-narzedziowy-do-produkcji-form-najtaniej-i1863405443.html tylko że zielony ale widzę ze maja teraz czarny jest naprawdę dobry,co do moich prac to wszystko ma się dobrze temat nie umarł to zapewniam zawsze dociągam wszystko do końca ;) . Chwilowy natłok w modelarni niejako nie pozwala na kontynuacje ale jak tylko obrobimy się z kolegą z nowymi modelami to uzupelnię relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.