Skocz do zawartości

Jaka KATANA pod OS 15 ???


mateusz_mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

No to masz max 1,2kg ciągu (tak około) ale to na max obrotach. Waga 140g plus serwo gazu , zbiornik , łoże, twardsze śmigło niż w elektrykach, pewnie wyjdzie ze 350g- napęd z paliwem . Zrobisz model około 1-1,2m rozpiętości i z tą mocą zapomnij o 3D. Dodatkowo w Katanie trzeba zmienić profil bo ten co jest jest dobry ale w teorii. Nie to że Cię zniechęcam ale albo zmienisz to i owo w konstrukcji albo przeżyjesz rozczarowanie. Ten model nie lata dobrze jak waży więcej niż 1kg przy 110cm rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik z tłumikiem i świecą waży 177g. Śmigło 8x4 to jakieś 6g dodatkowo.

 

Moim zdaniem ciężko będzie uzyskać z niego ciąg powyżej 0,9kg. Czyli model do 3D powinien ważyć nie więcej jak 800g. Przy rozpiętości 800mm jest to realne ale nie takie łatwe do uzyskania przy napędzie spalinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja nie chcę wykorzystywac tego modelu do akrobacji 3D.

Chciałbym nim normalnie polatać. Poza tym moje umiejętności w sterowaniu nie są jeszcze zbyt duże.

 

Czy widział ktoś plany KATANY w formacie DXF, albo dwg?? Wrzuciłbym je na ploterek.

 

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam formatki katany ale 1120mm. Nie mam czasu ich przerabiać na 800mm. Wg przy 800mm model będzie latał jak przecinak bo wyjdzie duże obciążenie powierzchni małych skrzydełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.