Skocz do zawartości

Jaka Telemetria.


Kristoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem telemetrii.

Jako że nie znalazłem takiego tematu i nie mam o tym zielonego pojęcia postanowiłem się poradzić.

Mam słabą aparaturkę (T9X) więc interesuje mnie taki system jak np: Quanum.

Z tym że:

Bardzo bym chciał dodać do czegoś takiego jakiś moduł gps(prędkość) i ciśnienia(wysokość)

Czy to w ogóle możliwe czy tylko moja bujna fantazja się rozpędziła.

Ewentualnie ile taki zestaw może kosztować, a może są systemy które stopniowo można rozbudowywać w miarę przypływu gotówki ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristoff do T9x naturalnym wyborem jest FRSky TUTAJ są akcesoria telemetryczne do niego, na razie jest tego niewiele (czujnik napięcia pakietu, moduł GPS, wyświetlacz do nadajnika) ale system jest doskonałej jakości (bardzo pewny link) i jest ciągle rozbudowywany, więc można liczyć na to, że w niedługim czasie będą pojawiać się kolejne możliwości rozbudowy. Największy plus - nie musisz zmieniać nadajnika, a gdybyś celował w latanie FPV to masz możliwość łatwej rozbudowy systemu o rozwiązania long range.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabą aparaturkę (T9X)

? :shock: aaa pewnie masz dalej standardowe oprogramowanie :roll: :P

 

na razie jest tego niewiele (czujnik napięcia pakietu, moduł GPS, wyświetlacz do nadajnika)

Dostępne już jest trochę więcej:

hub telemetryczny (czyli podstawa)

czujki:

 

GPS

temperatura (można podłączyć 2)

napięcie

poziom paliwa

czujnik obrotów śmigła

Vario

Czujnik położenia (akcelerometry)

 

 

Obecnie to właśnie do T9X jest najwięcej gadżetów wspierających telemetrię (Er9X ma już wsparcie dla podstawowej telemetrii FrSky-napięcia), a pewnie lada chwila dodadzą resztę. (FrSky upubliczniło protokół komunikacji z Hubem.)

 

Może nawet RadioClone się za jakiś czas dorobi telemetrii właśnie w oparciu o FrSky;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafit czy orientujesz się może, czy istnieje łatwa możliwość logowania parametrów np gps czy wario oprócz wyświetlania ich w czasie rzeczywistym? Chodzi mi o to, aby po locie była możliwość odtworzenia sobie ścieżki i parametrów lotu np w Google Earth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym ;) Dajcie mi trochę czasu :P

 

Hub FrSky zamówiony, GPS również (są w drodze). Niestety Vario nie mieli na stanie :(

 

Nie wiecie może skąd można dostać Vario + akrelerometry do tego? Najlepiej tanio i szybko.

(FrSky Triaxial Acceleration Sensor TAS-01 i FrSky Variometer Sensor FVAS-01) może ktoś ma na zbyciu ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "czytnołem" listę czujników i zachodzę w głowę dlaczego tylko Jeti zrobiło czujnik prędkości wz. powietrza. To położenie z akcelerometrów też ciekawie brzmi :P

No cóż - do samolotów i szybowców to właśnie czujnik prędkości wzg. powietrza jest najważniejszy - względem ziemi to przydaje się jedynie do wstępnego określenia strat po rozpoczęciu lotu ze stałym przyspieszeniem w kierunku matki ziemi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam oryginalne oprogramowanie.

Napisałem słaba ze względu na to, że ludzie o niej tak mówią.

Jak dla mnie jest super. I nie mam zamiaru jej zmieniać.

Tak na marginesie nie wykorzystuje nawet połowy jej możliwości.

Chyba nawet nie umiem zastanawiam się jak przypisać kanały pod dany przełącznik.

Taki ze mnie elektroniczny laik :)

Co do tej telemetrii czy chciało by się komuś wysłać mi link z gotowym zestawem ?

Nie mam pojęcia co jest mi potrzebne a co nie jakieś moduły ja kompletnie na tym się nie znam :P

Co dokładnie musiał bym kupić aby skompletować taki zestawik telemetryczny.

Na początek chciałbym chociaż móc podglądać co się dzieje z pakietami i temp.

Znalazłem coś takiego :http://www.helipad.pl/aeo_fpv_g_osd_on_screen_display_z_gpsem_wskaznikiem_sily_sygnalu_rc_rssi-4185.html

Fajna cena i wszystko co mnie interesuje. Czego bym potrzebował jeszcze żeby to ruszyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.