Skocz do zawartości

Morlock FALCON


mundak

Rekomendowane odpowiedzi

Śmigło dałbym 9 lub 10cali na 4,7cala. Pakiet troche duży, będzie oczywiście ok, ale ja bym dał coś w zakresie 1300-1800mAh. Nie warto przesadzać z wagą. Kleju poliuretanowego nie używałem nigdy więc nie wiem, ale bardzo dobrze spisze się polimerowy lub cyjanoakrylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten modelik cały skleiłem za pomocą tubki rzadkiego CA + przyspieszacza do klejów cyjanoakrylowych JOKER. Możesz zastosować w/g instrukcji producenta modelu kleju UHU Por.

Ja latam na akumulatorze 11,1V 1200 mAh. Ten 2200mAh trochę za duży?

Silnik C2822/25 KV1000 - 158W

Śmigło 8x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dorabiam lotki chciałbym sie zapytać czy wtedy ma byc wznios czy nie i to pytanie do kogoś kto juz go ma czy w instrukcji jest pokazane jak dorobić lotki??

Model jest banalnie prosty w pilotażu, łatwo się nim startuje i ląduje, lata sam. :>

W dołączonej instrukcji jest opisany montaż ze wzniosem skrzydła.

Jak umiesz latać to nie rób wzniosu lub ewentualnie 1-2 stopnie i lotki większa frajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

ja właśnie kończę w bólach (chroniczny brak czasu) swojego Falcona.

Zrobiłem go z lotkami - a pomysł zaczerpnąłem od naszego forumowego kolegi - Motylastego - który jest kopalnią gotowych rozwiązań :)

 

Czyli - skrzydło bez wzniosu i 1 serwo osadzone w "domku" z sklejki i zamocowane centralnie od dołu - tak aby schowało się w kadłubie - przeniesienie "napędu" na lotki za pomocą szprychy rowerowej i złączek termokurczliwych.

 

Jak będziesz chciał to mogę wstawić fotki jak to rozwiązałem.

 

Co do wymiaru lotek - wymiar dobrałem wizualnie :) - i zrobiłem 4,5x34cm.

 

Serwa do wysokości i kierunku robisz tak jak w instrukcji czy będziesz chował wewnątrz kadłuba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.