Skocz do zawartości

Aparatura


cobra844

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Kamil piszesz, że boisz się T9x, a rozpatrujesz zakup aparatury HobbyKinga? Widzę brak logiki w Twoim rozumowaniu. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego spodziewasz się lepszej jakości po jeszcze tańszej, również chińskiej aparaturze? Po drugie zakup nadajnika bez komputera to duży błąd. Nie ma takiej opcji, żebyś nie potrzebował czegoś zmienić w ustawieniach będąc już na lotnisku, choćby optymalne wychylenia sterów ciężko wywróżyć przed oblotem. Bieganie z nadajnikiem do domu i podłączanie go pod komputer żeby cokolwiek przestawić może wpłynąć pozytywnie na Twoją kondycję fizyczną, ale już z nerwami może być różnie.

_________________

 

 

Może moje obawy sa spowodowane że do T9 jest sporo negatywnych opini (i pozytywnych)

a na HK nie widziałem negatywnych.

 

Ale coraz bardziej przekonuje się do T9

tylko z drugiej strony naprawdę nie potrzebuje czegoś super rewelacyjnie wypaśnego.

 

Ważne żeby miał dobry zasięg i żeby miał pamięć lub łatwość w "zmianie na inny model" [zmiana modelu może być przez kompa - to mi nie przeszkadza]czacha19, .

 

Moje modele w porównaniu z waszymi to totalna dziecinada - ale ważne że ta "zabawa mnie cieszy"

Się robi Beeagle i Lazy Bee

Dołączona grafika

 

 

 

czacha19 - czy mogl bys napisać coś więcej o tej apce z HK, czy wszystko ok działało czy miałeś z nią jakieś problemy? nie traciło zasięgu?

 

 

Jak wygląda sprawa z HK T6A i odbiornikami do niej? tylko dedykowane? czy są jakieś kompatybilne inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobra844 - Celem emulacji joysticka i trenowania na symulatorze tak.

Kamil - z tego co wiem, to do turnigy pasują odbiorniki od hk czyli generalnie to jest dokładnie ten sam system tak samo działający.

W turnigy jest pamięć modeli bardzo łatwo wybierana, w hk trzeba przelecieć wszystkie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie od kilku dni jestem i nie za bardzo się znam na budowie i aparaturach. A elektronika to jak narazie czarna magia.

 

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=268

 

Wybiorę chyba tą aparaturę. Tamta HK jakoś mnie nie przekonuje. Narazie jestem tylko pewny, że musi (jak dla mnie) być mode 2. Nie wiem jeszcze tylko z kąd kabelek i dobry akumulator z ładowarką do niej wytrzasnąć, najlepiej gdyby był z tego samego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, zamiast płacić 340 zł lepiej alledrogo :D Kabel - sam nie wiem :0. Natomiast akku - myślę, że ten http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=109. Ładowarka - uniwersalna, do wszystkich pakietów - http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=795 albo http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=447

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, wole kupić tu niż na alledrogo. Miałem już z tym kilka problemów i wolę zapłacić więcej i mieć pewność, że nikt nie będzie miał żadnego problemu. Kiedyś na allegro kupiłem grę. Tydzień po zapłaceniu dostałem e-mail, że gościu czeka na wpłatę. Skończyło się na tym, że dostał bana, ale to inna historia :)

 

Edit: link do akumulatora nie działa. To zn. link działa, ale wyskakuje powiadomienie, że nie ma takiego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem o jakiej ładowarce mowa - przecież do nadajnika nie potrzebujesz oddzielnej ładowarki, tylko ładujesz tą samą, którą masz do pakietów napędowych. Zakupu dobrej ładowarki i tak nie ominiesz, to jest druga najbardziej istotna rzecz po aparaturze i jak kupisz raz z sensem, to na lata będziesz miał spokój.

 

 

ma sie rozumiec ze wystarczy jedna :D ale tez trzeba ja policzyc, po co komu aparatura bez pakietu i ladowarki. co do ladowarki tez trzeba wybrac konkretna, kiepska niszczy/ zle laduje pakiety i ogranicza zywotnosc pakietow. tak czy inaczej chyba sie wszyscy zgodza, ze aparatura bez "osprzetu i modelu" jest tylko czescia zakupow na pierwszy model, droga zabawa i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Dlatego należy kupować z głową i to najczęściej oznacza nie to, co jest najtańsze, bo to, co jest najtańsze najczęściej bardzo szybko idzie do kosza i wymusza wydanie pieniędzy kolejny raz na to samo. Uwierz mi - niewielu tutaj jest takich, co nie muszą liczyć się z pieniędzmi i mogą wywalać na RC dowolne sumy. Jak nas na coś nie stać, to zwyczajnie trzeba czasem doskładać i tyle - czasami niestety trwa to dłużej niż tydzień czy miesiąc.

 

Jeszcze co do tego:

 

Ale coraz bardziej przekonuje się do T9

tylko z drugiej strony naprawdę nie potrzebuje czegoś super rewelacyjnie wypaśnego.

 

Żeby była jasność - super rewelacyjnie wypasiona, to jest np Futaba FX40, natomiast Turnigy T9x to chińska aparatura segmentu budżetowego, jednak gwarantująca na tyle rozsądny poziom jakości i funkcjonalności, że warta jest wzięcia pod uwagę jako pierwszy nadajnik, ponieważ przy odrobinie szczęścia może nam posłużyć przez kilka pierwszych modeli albo i dłużej ze względu na duże możliwości rozbudowy i modyfikacji (pisząc "kilka modeli" zakładam oczywiście jakiś progres, tzn. że każdy z nich będzie lepszy, bardziej wymagający i skomplikowany od poprzedniego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil kowalski

Podczas użytkowania aparatury HK jedynym problemem było jej pierwsze podłączenie do komputera, które udało się za pomocą instrukcji zamieszczonej tutaj na forum. Problemów z zasięgiem nie zauważyłem pewnie daleko że ciągle się uczę i staram się nie lecieć daleko ani też wysoko. Nie latam codziennie, bo praca i ilość wolnego czasu na to nie pozwala, ale obecnie jestem z niej zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcę zaczynać nowego tematu, zapytam więc tutaj.

 

Czy tą aparaturkę, która pochodzi z zestawu cessny 480 RTF, da się podłączyć pod komputer, w celu potrenowania oczywiście na symulatorze ?

 

Dołączona grafika

 

Proszę o pominięcie faktu, iż jest to badziewna aparatura itp itd. Potrzebuję tylko wiedzieć, czy uda mi się tym czymś potrenować na symulatorach darmowych i np. demach wersji płatnych.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.