Skocz do zawartości

Interfejs do PC


kosa

Rekomendowane odpowiedzi

mozna podlaczyc praktycznie kazdy nadajnik, do tego hitecka potrzebujesz wtyk din taki jak przy trenerze(w opticu jest chyba din5), tranzystor n2222, rezystor 10K i wtyk lpt, schemat jest prosty, dziala pod xp, wymaga jeszcze ppjoya, za darmo do sciagniecia z netu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi w jr9 i u mnie w futabie t8 tym jackiem laczy sie bezposrednio do gniazda line in lub mic w komputerze i ppjou jest ponoc opcja do tego polaczenia, mozliwe ze to jest to samo, wystarczy zwylkly kabelek 2xjack. Jeszcze tego nie sprawdzalem, bo teraz na dniach zmienialismy nadajniki(stare mialy typowego trenerka), u niego juz dziala. Jak bede wiedzial cos wiecej to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do mikrofonu nie jest podawane żadne napięcie bo wejście mic jest od mikrofonu a nie chciałbym coś uszkodzić w aparaturze;/ czy to jest bezpieczne?? I jeszcze jedna sprawa czy ma ktoś schemat do intefejsu do PC do aparatury Multiplexa royal evo 7?? Do nadajnika idzie wtyczka din7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no nareszcie mi sie udało interfejs zrobiony prawidłowo. Kabelek zamówiony na pitlab tylko trzeba było zmienić wtyczkę z jack mono na stereo i wszystko śmiga :D (może już będzie tych kretów bo mój rwd niedługo będzie miał więcej kleju niż depronu w kadłubie:D)

Mam jeszcze jedno pytanie czy podczas latania na symulatorze powinienem wyjmować kwarc?? (działa z i bez bo sprawdzałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mial tradycyjnego trenera na din, i kabel od pitlaba to nie musialbys wyjmowac kwarcu. Jak sie laczysz przez jack to chyba musisz ( na dinie zwieralo sie dwa piny i wylaczalo tor w.cz). ale jak cos mozesz wyjac caly modul i tez bedzie dzialac, a to troche wygodniej niz jeszcze wydlubywac kwarc. Jak go wyjmiesz to nie nadajesz, i nadajnik ciagnie mniej pradu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aerofly dziala bez zadnego klucza, chodzi bez problemu na interfejsie lpt zrobionym z tranzystora i rezystora plus ppjoy, koszt z wtyczkami ok 5zl, tyle ze do aeroflaya musisz poszukac w necie latki ktora omija wykorzystanie klucza sprzetowego. Znajomy mi kiedys mowil ze na torencie jest do sciagniecia plyta dvd ze wszystkimi symulatorami (G2 G3, aerofly, i reszta drobnicy, chyba wszystkie jakie wyszly na rynek) aerofly z tej plyty dziala ponoc bez zarzutu. moj tekst ma tylko charakter informacyjny, nikogo do niczego nie namawiam, kopiowanie i posiadanie oprogramowania nieorginalnego jest nielegalne !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.