Skocz do zawartości

jaki model by szanowne grono chciało?


krzysiek.riese

Rekomendowane odpowiedzi

Robertus dobrze gada. Też bym się zainteresował jakąś fajną pianką, ale ESA są dla mnie za małe i za bardzo uproszczone. Jakiś przyzwoicie wykonany warbird (FW-190, BF-109, Ki-84) o rozpiętości ~140-160cm, lub parkjet (F-14, Su-22, MiG-23). Wykonanie powiedzmy ćwierćmakietowe bez rażących odstępstw od pierwowzoru, ale bez makietowych drogich szczegółów. Najlepiej w wersji Kit lub ARF, ale bez kamuflażu (do pomalowania samemu). Raczej bez podwozia. Jest tego trochę na HK, ale przesyłka takiego modelu jest droga i kłopotliwa (i nie ma gwarancji że dotrze w całości). Gdyby była dostępna krajowa alternatywa to dlaczego nie wspomóc rodzimego biznesu.

 

Zlin 50 to również świetny pomysł, nie ma ich wiele na rynku. Tylko musiałby mieć dobrze odwzorowaną mordkę, bo to 70% urody całego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład Zlin 50.

 

Jakiej wielkości ? Mniejsze sa ostatno dość dobrze reprezentowane na rynku.Ostatnio na forum robi karierę ARF z Seagulls o rozpietosci ok 1700mm.Wątpię czy udałoby Ci sie osiagnąć tak niska cenę. Ja za właściwie prefabrykat (skorupa kadłuba, obfornirowane płaty i usterzenie wytłoczke kabinyi duralowe podwozie) Zlina 50 z Reicharda dałem dwa razy więcej, ale za skale 1:4. Czyli jak któryś z kolegów wcześniej zauważył na gigantach lub prawie gigantach (za to dla bardzo małego grona odbiorców) mozna mieć wiekszy zysk. Jeśli chodzi o mnie to ja w ciemno kupię od Ciebie kit erwudziaka (najlepiej ósemki) albo DH 82 w mojej ulubionej skali 1:4 :D

ps Niewątpliwie atutem krajowej firmy jest w przypadku ARFów dostępność elementów zamiennych, co może uzasadniać trochę wyższą cenę modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.